Sněhové zásoby a chladnější počasí, které nás ještě čeká, prodlouží šance na lyžování. SkiResort Černá Hora – Pec, nabízí stále zhruba 22 kilometrů sjezdových tratí. V Janských Lázních jezdí kabinková lanovka, lanovka Protěž, vleky Anděl, Sport 1,2. Lyžaři se tam svezou na tratích Ford Černohorská, Protěž, Anděl, Pod kabinou, Sport 1 – 3, částečně je otevřena i Přejezdová. Areál bude v provozu do pondělí 12. dubna. Černohorská sáňkařská cesta je otevřena. Běžecké tratě na Černé a Světlé hoře jsou upraveny v délce zhruba 30 kilometrů.

V Peci pod Sněžkou předpokládají provoz celého areálu včetně vleku Zahrádky 1 do Velikonočního pondělí. Od 7. dubna bude v provozu vlek Javor a lanovka Hnědý vrch. Běžecké tratě jsou v Peci upravené v délce cca 12 kilometrů. Dnes mohou ještě zájemci využít večerní lyžování na Javoru.

V největším krkonošském středisku lyžařská sezóna rovněž nekončí. Za poslední dny napadlo ve Špindlerově Mlýně půl metru prašanu. „V provozu jsou všechny sjezdovky a lanovky a skiareál navíc nabízí celodenní skipasy přes Gopass.cz za 490 korun," uvedla Martina Voráčková ze Skiareálu. „O víkendu se mohou zájemci těšit na Velikonoční veselí na lyžích ve Svatém Petru, které nabídne večerní lyžařský štafetový marathon za úplňku na malém hanku, lyžování za úplňku pro veřejnost nebo nedělní dětský skicross na dojezdu červené sjezdovky. Vychutnat si mohou i freeride nebo si zajezdit ve snowparku či stále udržované U-rampě," dodala Martina Voráčková.

Tři dny sněžení vylepšily podmínky v Rejdicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. „Připadlo 25 až 30 centimetrů, začali jsme pátečním večerním lyžováním a pojedeme až do pondělí," uvedl majitel areálu Martin Martínek. Lyžaři budou mít v Rejdicích k dispozici i část snowparku. Od pátku do neděle spustí i večerní lyžování od 18 do 20.00.

V sobotu a v neděli bude možné lyžovat ještě v areálu Černá Říčka v Desné. V Harrachově stále jede Čertova hora a od pátku do neděle pustí vlek i ve skiareálu Amálka.

Ani příznivci bílé stopy nebudou ochuzeni o jarní lyžování a opět najdou připravenou magistrálu. Na víkend budou mít v Jizerských horách upravené stopy tedy i běžkaři. Už ve čtvrtek tam upravili z Jizerky čtyřkolkou se stopařem následující okruh pro klasiky: Jizerka, Panský dům – Promenádní – Smědava – Knížecí – Jezdecká – Jizerka, Panský dům. Rozsáhlejší úpravu provozovatelé měli zajišťovat dnes v noci. „Připadlo minimálně patnáct centimetrů sněhu. Rolba pojede od Jizerky a uvidíme, zda bude moci upravit stopy až do Bedřichova," uvedla ve čtvrtek za Jizerskou o.p.s Jana Lhotová.

(jm ,čtk)