„Po dlouhé dvoutýdenní pauze se počasí konečně umoudřilo. Trochu napadlo, podmínky pro zasněžování jsou velmi dobré. Malý vlek je už připravený, ale spustíme ho až v sobotu. Necháme to ještě důkladně promrznout. A na velkém budeme naplno zasněžovat, abychom ho mohli po neděli spustit," informoval provozovatel vleku v Radvanicích, Miroslav Mádr.

Podobná situace je i v jiných menších areálech. Děla jedou naplno a veškerá snaha směřuje k víkendu a zlepšení stávajících podmínek. V Mladých Bukách pracuje technika 24 hodin denně. „Na víkend předpokládáme otevření sjezdovky i vleku Rozárka, v dalším týdnu se budeme snažit co nejdříve zprovoznit třísedačkovou lanovku. Teď je v areálu od 35 do 50 centimetrů sněhu," informují provozovatelé zdejšího Skiparku.

Po pauze dnes opět ožívá areál Bret. „Jeli jsme v podstatě pořád, ale prostor byl úzký a protože tu byly školy, nechali jsme to jen pro ně. Podmínky se ale zlepšily a od pátku jedeme v normálním provozu. Zítra i s večerním lyžováním, prostě podle běžného jízdního řádu," potvrdil Miloš Macharovský. Od úterního večera pokrývá technický sníh také sjezdovky dalšího areálu v Prkenném Dole, Arrakisu. „Kdy se vleky rozjedou, ještě nevíme, ale o víkendu to nebude. Využijeme mrazivého počasí k zasněžování a vytvoření co nejlepších podmínek pro další období," informoval Tomáš Ticháček.

Stále v provozu je areál v Dolním Dvoře, denně od 9 do 16 a od 18 do 21 hodin. A i zde sníh díky technice přibývá, na sjezdovkách ho leží 25 centimetrů.

Také ve SkiResortu Černá hora Pec jela sněžná děla v posledních dnech naplno. I proto už jsou sjezdovky opět pokryté pořádnou vrstvou sněhu. „Na svazích leží zhruba 40 centimetrů. Naši rolbaři a zasněžovači odvedli velký kus práce. Po teplých dnech, kdy sněhu ubývalo, dali sjezdovky zase do pořádku. Lyžování je tak nyní velmi dobré," říká ředitel SkiResortu Petr Hynek.

Do SkiResortu patří pět areálů, Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa i Svoboda. Ti, co sem přijedou, tak mají k dispozici zhruba 20 kilometrů sjezdovek na jeden skipas. Už dnes večer si mohou znovu užít i večerní lyžování. A to v Janských Lázních na sjezdovce Protěž a v Peci pod Sněžkou na sjezdovkách Javor. V provozu je i večerní na Modřínu ve Velké Úpě. Parkování k večernímu lyžování je na všech místech zadarmo.

„Jakmile to bude možné a napadne ještě trochu přírodního sněhu, spustíme znovu i lyžařské propojení dvou největších areálů, tedy Černé hory a Pece pod Sněžkou. Rolby na trase SkiTour si návštěvníci oblíbili. Otvírají jim totiž úplně nové možnosti lyžování. Dopoledne na Černé hoře, odpoledne v Peci," dodává Petr Hynek.

Ve Špindlerově Mlýně bylo včera azurově modré nebe a svítilo slunce. Teploty se ale držely pod bodem mrazu a sněžná děla jsou stále puštěna naplno. Technická závada ale odstavila vlek na Medvědíně.

V Herlíkovicích jedou lanové dráhy Žalý a Bubákov, lyžařské vleky Sever, Žalý. Večerní lyžování je ale dočasně přerušeno.

Harrachov hlásí provoz obou lanovek a malého vleku, vzhledem k aktuálním podmínkám a udržení kvality sjezdovky Červená II v celé délce je ale pozastaveno večerní lyžování. Červená I i Černá sjezdovka v Rýžovišti jsou nesjízdné a uzavřeny.

V Rokytnici nad Jizerou bude od zítřka možné zavítat do Skiareálu Horní Domky. „Zatím se jedná o omezený provoz. Pojede lanová dráha Horní Domky, lanová dráha Lysá hora a modrá 3200 m," informují provozovatelé.