V malém sále MKS se v sobotu podvečer sešli milovníci vín. Uskutečnila se tu řízená degustace, na které účastníci ochutnali 15 nejúspěšnějších vín soutěže Král vín České republiky 2012.

Večerem provázel Branko Černý, který posluchačům představil nejen jednotlivé značky, popsal jejich chuť, obsah kyseliny, cukru, ale seznámil je i s výrobci. Hosté se nad skleničkami dohadovali, zda víno voní po zralém ovoci, broskvích, ostružinách či zda z něho cítí dřevo nebo koření. Určitě si tu každý našel svoji značku, a ne jednu.

Degustaci uzavřel vzorek tramínu červeného, letošního Krále vín z podniku Znovín Znojmo. Opravdu kraluje, na tom se asi shodli všichni.
Zajímavou ochutnávku, kterou doprovázela cimbálová muzika a také malé občerstvení, připravil Ondřej Kuřík, sommeliér, prodejce ovoce, zeleniny a vína.

Povídali jsme si s ním o jeho vztahu k vínu.

Ve vínu je prý pravda, co pro vás tento mok znamená?
Já jsme se k němu dostal přes kamarády na škole v Brně. Pracují ve vinařství nebo jej přímo vlastní, takže se známe, navštěvujeme a není to jenom o práci a obchodu, ale hlavně o kamarádství. Pokud tedy víno může značit přátelství, nemohu mít lepší práci.

V Nové Pace provozujete obchod se zeleninou a nabízíte zde právě moravská vína. Jaké je vaše původní zaměstnání?
Vystudoval jsem obor zahradník, dostal jsem se na Moravu, a to byly mé první návštěvy ve sklepích, ve vinařství. S rodiči jsme pak řešili otázku, co s domem, který jsme opravovali a rozhodnutí otevřít vinotéku bylo s jejich velikou pomocí realizováno a od té doby si mě víno naplno podmanilo.

Kterou značku máte nejoblíbenější, která je podle vašeho gusta?
Já rád ochutnám všechna vína, nebráním se ničemu novému. Je pravdou, že z Moravy preferuji Mikulovsko, půda zde vykazuje vysoký obsah vápníku, který dává vínům osobitý charakter. Vynikající je odsud ryzlink vlašský, nejoblíbenější odrůda, to je moje srdeční záležitost. Jinak se nevyhýbám ničemu.

Takže si klidně dáte i pivo nebo whisku?
Piji všechno. Když posedíme s přáteli, určitě upřednostňuji víno. Má tu vlastnost, že navodí atmosféru pohody a zpříjemní chvíle setkání.

Získal jste osvědčení o vinařské kvalifikaci jako sommeliér. Co to obnáší?
Dostal jsem tento čtrnáctidenní kurz k narozeninám a obsahuje nejenom teoretické zkoušky, ale i praktické. Zde například dostanete neznámý vzorek vína a musíte poznat odrůdu, ročník i jakost. Poté doporučit degustační sklo, teplotu podávání a vybrat vhodný pokrm.

To ale musíte často trénovat?
Tréninku se věnuji opravdu s oblibou. U nás nabízíme 400 druhů vín a někdy se stane, že mě zákazník nachytá a chce nějakou lahev, kterou jsem dlouho nechutnal.To mu ji pak nedokáži plně přiblížit, takže hned večer mám co napravovat a víno si musím připomenout. Degustace je nutností.

Jací jsou zákazníci?
Chodí k nám opravdu milí lidé, kteří se na nás obracejí s důvěrou a nechají si poradit. Určitě jsou nároční, zkouší nová vína,ale je pěkné,když se potom vrátí k tomu svému oblíbenému vinaři,kam třeba jezdí i na vinobraní.

Co bych měla udělat proto, abych si tento nápoj plně vychutnala?
Víno musí být správně vychlazené, musíte zvolit správnou skleničku.Víno načneme, zkontrolujeme korek, zda je v pořádku. Nalijeme, zhodnotíme barvu, jiskru, potočíme pohárkem a sledujeme, jak se nám válí okraj vína po skleničce. Povoníme, napijeme se a vychutnáme si jej i s jeho perzistencí, to je dochutí vína.

Jak se díváte na prodej stáčených vín?
V dnešní době je to fenomén, bohužel často nekvalitní, přesířená, dovozová vína za dumpingové ceny.Víno se prodává třeba i na benzinové stanici bez jakéhokoli servisu a služby. My nabízíme stáčená vína s přívlastky, to znamená nedoslazovaná, málo sířená, a to je určitě ideální pití pro běžný den.Vždyť víno pijeme pro zdraví.