S blížícím se začátkem školního roku utichá život v některých rekreačních zařízeních, kde se schyluje ke konci sezony. V hořickém autokempu U Věže si ale na nedostatek klientů stěžovat nemohou, zaznamenali větší zájem než v minulých letech. Začátkem týdne se zde ubytovalo 59 členů pražské plavecké školy, rekreují se zde i plavci z náchodského Delfína a očekávají i oddíl z Pardubic.
Do konce srpna budou všechny chatky obsazeny. Od září začne úklid, malování, zazimování chatek a příprava na další sezonu. Ale už nyní mají některé termíny na příští léto vyprodány, největší zájem je o ubytování se sociálním zařízením. Na příští rok si pobyt zde zajednala už padesátka zájemců. „Většina rodin dnes jezdí na dvě dovolené. Jednu tráví u moře a druhou v Česku. Od nás je všude blízko, ať do Českého ráje nebo na Sněžku, kde je dráž,“ sdělila provozovatelka zařízení Eva Kuglerová.

Nestálé počasí

Zato na koupališti na Dachovech doplatili na nestálé počasí, a i když je voda čistá, není velký zájem. Za vodou nejčastěji dochází klienti z blízkých rekreačních zařízení.
Návštěvníci zde mají k dispozici možnost stravování, ubytování v chatkách i ve stanech. Velkou předností je překrásné okolí, které přímo láká k vyjížďkám na kolách i k pěším výletům. „Ty doby, kdy jsme tu měli až dva tisíce návštěvníků za den už nikdy nebudou, dnes tu máme nanejvýš dvě stovky návštěvníků,“ uvedla pracovnice Alena Metznerová. Také v milovickém autokempu je obsazenost v útlumu, oproti průměru 200 lidí se jich zde rekreuje pouze pětapadesát. Příští týden plánují omezit stav zaměstnanců na nezbytný počet, který zajistí chod kempu a koupaliště. Proti loňsku i předchozím letům má klientela stále klesající tendenci, a to ať na koupališti, tak v kempu. Koncem týdne se zde na deset dnů ubytuje třicet zdravotně postižených, kteří budou využívat především rehabilitační služby.