„Cyklobusová sezona 2016, sice nepokořila rekordní rok 2015, ale byla úspěšná a skončila téměř stejnou statistikou jako ta loňská,", informovala mluvčí kraje Martina Götzová.

Cyklobusové linky jezdí ve čtyřech oblastech: Krkonoších, Euroregionu Glacensis (Orlické hory), Českém ráji a oblasti Branka. Zájem o toto cestování se letos zvýšil v Orlických horách a v Českém ráji.

„Z našich statistik vyplývá, že mezi nejoblíbenější linky patří cyklobus ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovku, ten je dlouhodobě velmi oblíbený. Mezi další patří ranní spoje na Šerlich, páteřní linka z Harrachova a z Hradce Králové na Pomezní Boudy a oblíbená je i linka mezi Hradcem Králové a Vrchlabí," uvedl vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Tomáš Jurček.

Od konce května do konce září najezdily cyklobusy celkem 147 148 kilometrů. Jejich provoz z větší části financuje Královéhradecký kraj, který letos uhradí prokazatelnou ztrátu tři miliony korun. Dobrovolné svazky obcí hradí dohromady příspěvek 300 tisíc. „V meziročním porovnání nevykazuje žádná linka významné výkyvy, provoz cyklobusů je tedy stálý," informovala mluvčí.

Dodala, že jízdní řády pro novou sezonu budou s největší pravděpodobností uzavřeny na konci února a případné změny budou vycházet z důkladného vyhodnocení jednotlivých linek.