Ano, jdeme do toho. Teď už jenom název firmy, sídlo a sehnat pár lidí. Jméno vzniká na zahrádce hotelu Espianáde v Praze, sídlo prozatímně píšeme na jednu pražskou adresu a pár lidí (slovy sedm) si dovolujeme oslovit v podniku, kde jsme zaměstnáni. K našemu milému překvapení říkají ano, jdeme s vámi. V duchu tušíme, že to nebudeme mít vůbec jednoduché. V hlavě je mnoho ideálů, nápadů a také kontaktů, zkušeností z minulých let. Ano, to bylo naše bohatství a na tom jsme začali stavět. Pronajímáme si halu v Praze. Znamená to jít přes týden od rodin. Všichni to zvládají. Především naše manželky a rodiny.

Po dvou letech dostáváme výpověď z pronajatých prostor v Praze. Je to dost velká rána. Štěstí nám přeje. Jeden z rodičů nám pomáhá sehnat pozemek. Je to super, máme ho. Jenže banky najednou nechtějí půjčovat. A my nemáme čím ručit. Nakonec doslova ukecáme ERSTE Bank v Ostravě. Je to trochu z ruky, ale máme úvěr a můžeme stavět. Stejně musíme používat peníze ze záloh zákazníků. Na stavbu by samotná půjčka nestačila. Byl to risk, ale vyšel. Pak přišlo období budování firmy, rozchodů společníků, těžké, ošklivé a hezké chvíle. Přes to všechno jsme tu a je to 25 let. Jsme všichni rádi a děkujeme i vám. Bez zákazníků a jejich důvěry by to nešlo. Díky!    JN

VELETRH A JEHO 20. ROČNÍK

Konec srpna je v jičínském Kobitu spojen s jednou z největších komunálních výstav v České republice. Pozvaná odborná veřejnost zde najde elitu v dodavatelích komunálních vozidel, silničářské techniky, speciální, ale i hasičské techniky. Jičínský veletrh 2016 začíná 23. a potrvá v Kobitu do 25. srpna.