Centrála nebude

„V regionu má ČSOB již nyní řadu útvarů, můžeme však vyvrátit, že by zde měla být centrála, jako je v Praze," sdělila Deníku mluvčí banky Pavla Hávová. Novou obří „základnu" totiž firma nakonec plánuje rovněž v hlavním městě. V budoucnu ve čtvrti Radlice zaměstná kolem 1400 lidí.

Neznamená to ale, že investor o budování v Hradci ztratil zájem. „Zajímáme se o lokalitu Aldis," naznačila Hávová.  Na zelené louce, v proluce mezi Kongresovým centrem Aldis a Gočárovým okruhem, hodlá investor v následujících letech vystavět nemalé sídlo. Konkrétně půjde o kancelářské zázemí zejména pro administrativní činnost rozsáhlé firmy.

„S ČSOB jsme dohodnutí, že v Hradci vybuduje zázemí, kde najde práci zhruba 800 až 1000 lidí. Celou věc už schválilo zastupitelstvo, nic jí tedy nestojí v cestě," upřesnil náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Stavební povolení chce banka získat do pěti let

ČSOB. Ilustrační foto.Hradec Králové - Kdy přesně se na travnaté ploše u Aldisu začne stavět, zatím jisté není. „S ČSOB máme uzavřenou smlouvu, kde stojí, že do roku 2020 chce firma získat stavební povolení," řekl náměstek Jindřich Vedlich. Realizaci pak odhaduje na jeden až dva roky. „To už ale samozřejmě zaleží na investorovi," dodává Vedlich. Samotná banka se ovšem netají tím, že by léta nevyužívaný plac chtěla zastavět co nejdříve.

Z plánů sešlo

O nevábně vyhlížející místo zarostlé plevelem se už v minulosti zajímala řada dalších atraktivních investorů. Nakonec však ze všech plánů sešlo. Na místě mohly například vyrůst kanceláře nebo až 150 luxusních apartmánů. Firma Betonstav chtěla u Aldisu před téměř deseti lety postavit parkovací dům. Vše nakonec skončilo fiaskem, kdy investor s radnicí prohrál soud a musel platit téměř desetimilionové penále.

Oživí místo lávka?

Místo v centru města by také už zanedlouho mohla oživit plánovaná lávka přes Labe. Její realizace se táhne více než deset let, první návrh spojnice vznikl už v roce 2001. Pokud nevzniknou žádné další potíže, mohli by se po mostku lidé projít zhruba za tři roky. Alespoň tak zní vize hradecké radnice.