Dost těžko vám můžeme sdělit, které pneumatiky jsou nejlevnější. Záleží totiž na jejich rozměru. Pro přehled alespoň uvádíme orientační ceny čtrnáctipalcové gumy například pro vůz Škoda Fabia.

Firma Auto Kelly má svoji pobočku v Holíně u Jičína. Podle dispečera zákaznické linky jsou nejvíce doporučované pneumatiky Barum, dále pak například Matador. O stupeň lepší, ale zároveň dražší je pak Continental. Nové gumy Barum na fabii zde koupíte v akci například za 917 Kč, od Continentalu za 1300 Kč.

V hořickém pneuservisu vedle gymnázia na Husově ulici nabízejí přes třicet druhů pneumatik. ,,Každý zákazník preferuje jinou značku, je těžké vybrat jeden druh. Pro srovnání tu ale máme například na fabii kvalitní gumy Kormoran za 760 korun nebo Kleber za 1120,“ uvedl majitel Miloš Starsy.

V Jičíně v Hradecké ulici v pobočce společnosti ContiTrade nám prodejce Robert Březák sdělil: ,,Dnes lidé hodně sledují ceny, nejdostupnější je tedy pro ně Barum, dále třeba Matador, Sava. Můžete u nás také bezplatně vstoupit do klubu Bestdrive a nakoupit tak za výhodnější cenu, pořídíte tak třeba Barum za 928 korun a Matador nebo Sava dokonce ještě o stovku levněji. Pro náročnější je tu Continental, což je dnes na trhu špička, za 1276 korun.“

Kamenným prodejnám v podnikání konkurují hlavně internetové obchody, ví o tom své v pneuservisu Rais v Nové Pace, přesto se snaží dál poskytovat kvalitní servis a dobré ceny. Barumku tak koupíte asi za 900 Kč, dražší obutí například značky Goodyear pak okolo 1200– 1300 Kč.