Kam se obrátit a kolik za výměnu zaplatíte, na to jsme se zeptali u některých firem.

V Horním Lochově jej provozuje Dušan Haken. Zájemci zde pořídí kompletní jarní přezutí demontáž 4 kol, nazutí, vyvážení a montáž za cenu 490 Kč včetně DPH. Můžete si domluvit termín a čas, který vám vyhovuje včetně svátků, večerů či víkendů. Lze dojednat smluvní cenu, na základě dohody si servisáci vaše auto vyzvednou, provedou výměnu a opět dovezou.

V jičíněveském autoservisu Jiřího Paličky zatím stíhají vyřizovat požadavky zákazníků bez objednání. Kompletní přezutí vyjde na 600 Kč včetně DPH, pokud si někdo přiveze pouze kola s disky vyjde výměna na 100 Kč za jedno. Výměna sady pneu na diskách včetně mytí a převážení stojí 320 Kč. Pan Palička podotkl, ze nedělají cenové rozdíly za práci mezi pneumatikami zakoupenými u nich nebo přes internet. Kolik lidí si s přezutím poradí samo je prý těžké odhadnout.

V Lázních Bělohradu nabízí Zdeněk Pumpr kromě dalších služeb i vyvažování a přezouvání osobních a užitkových vozů. Podle jeho slov je lépe se objednat, momentálně se hromadí zájemci o výměnu kol na letní pneu. Cena je různá u plechových disků vyjde výměna, přezutí + vyvážení cca na 400 Kč, u hliníkových 500 600 Kč. Je potřeba vzít v úvahu, že se mohou objevit další drobné práce. Kdo vlastní dvě sady kompletního obutí, někdy si udělá výměnu kol doma. Podle doporučení majitele pneuservisu je ovšem potřeba kola vyvážit, jejich špatné seřízení může pak poškodit další součástky, a to zvyšuje konečnou cenu opravy.