Senzační sedmé místo po základní části znamenalo pro ženy KM automatik FBK Jičín druhý postup do play off v historii klubu. Dámy předvedly parádní konec soutěže, když v posledních třech kolech zvítězily na Bohemians, doma s Vinohrady a na Panthers Praha! Výraznou měrou k tomuto úspěchu pomohla hrající trenérka Gabriela Žůrková.

Dokázali jste postoupit do čtvrtfinále play off z sedmého místa, jak takový úspěch hodnotíte?
Je to pro nás především velká odměna, že jsme konečně mohly předvést něco lepšího než v minulých sezonách. Jsem strašně ráda, že jsme to dotáhly na konečné sedmé místo, protože se nám v polovině sezony přestalo dařit. Naštěstí jsme teď ty zápasy dokázaly zvládnout a tu nepovedenou sérii jsme napravily.

Závěr byl ve vašem podání opravdu vynikající. Proč to na startu nebylo takové?
Je pravda, že začátek soutěže pro nás byl hodně těžký. Měly jsme kvalitnější soupeře. A díky tomu jsme se do toho hůře dostávaly. Poslední duely byly jenom o tom, jak se s tím popereme v hlavách. S Bohemians nám zápas sedl výborně a s Vinohrady jsme ten postup potvrdily. Byl to jeden z klíčových zápasů a jsem moc ráda, jak jsme ho zvládly. Díky tomu se můžeme radovat z konečného sedmého místa po základní části.

Proti Panthers se už nic změnit nemohlo, hrálo roli, že jste mohly být v utkání uvolněnější?
Opravdu to bylo otevřenější. Mohly jsme si vyzkoušet různé varianty na hřišti. Vítězství už bylo jenom bonusem.

Ve čtvrtfinále vás čeká Chodov, který jste si pro něj vybraly.
Loni jsme hrály čtvrtfinále s Vítkovicemi, což je hodně daleko, proto je pro nás lepší jezdit do Prahy. Na sérii s Chodovem se moc těšíme. Bude to pro nás i trochu hratelnější.

Závěr z říše snů pro Jičín

Závěr soutěže byl fantastický, florbalistky v něm vyhrály poslední tři utkání v řadě! Vše začalo nečekanou výhrou na palubovce Bohemians Praha, kde KM automatik zvítězil 6:5, poté přišlo potvrzení účasti v play off výhrou nad Vinohrady v poměru 7:3. Závěrečná venkovní výhra proti Panthers Praha už byla jenom třešničkou na dortu. Suma sumárum konečné sedmé místo a historicky nejvyšší bodový zisk v základní části.