V posledních letech dosahují zdejší sportovci velmi kvalitních výkonů, kterými se prosazují i v mezinárodní konkurenci. Ostroměřský oddíl vede Miroslav Špicar.

Jak oddíl podle vás funguje?
Myslím, že výborně a bez problémů. V letošním roce slavíme 20 let od založení.

Kolik čítá členů?
Počet členů se každý rok zvyšuje. V letošním roce máme 106 členů, z toho je 43 registrovaných atletů v rámci Českého atletického svazu, 59 neregistrovaných sportovců a 4 funkcionáři.

Vidíte nějaké talenty, kteří by se mohli v budoucnu výrazněji prosadit?
Je zde celá řada šikovných dětí a těžko odhadnout, zda se někdo v budoucnu dokáže výrazněji prosadit. Mezi výrazné talenty patří určitě Míra Špicar.

Co říkáte na výkony vašeho syna?
Z výkonů syna mám samozřejmě radost. Jeho úspěchy jsou postaveny na několikaleté píli a odhodlání. Atletice se věnuje od svých 7 let a opravdu ho baví. Jeho největší úspěchy: 7 medailí z evropských dětských atletických her (4 zlaté, 1 stříbrná, 2 bronzové) v letech 2013-2016, 3. místo na mistrovství ČR ve víceboji (2015), 2. místo na Olympiádě dětí a mládeže (2015), 1. místo na mistrovství ČR v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Dále se chce atletice věnovat, chce studovat na sportovním gymnáziu v Pardubicích (letos bude dělat přijímačky).

Jak dlouho se sportu věnujete a odkdy působíte u atletiky v Ostroměři?
Sport byl prioritou už od mládí (hlavně běh, postupně skoky (daleký, vysoký). Atletice jsem se začal věnovat na střední škole. Od roku 1990 jsem závodil za Sokol Nová Paka, pak jsem také reprezentoval na vysoké škole. V Ostroměři jsem u atletiky už od roku 2001.