Výsledkem je měsíční intenzívní práce desítek zainteresovaných lidí, připravujících novinky, které bylo nutné co nejrychleji vpravit do sportovních řádů sezony 2013, jenž se v rally rozjela již první lednový víkend, když rakouská Jänner rally je součástí MM ČR.

Samozřejmě, že největší změny se týkají různých prvků bezpečnosti, zaměřených zejména na diváky a startující posádky. Bylo také bohužel konstatováno, že velice negativní atmosféru vytvořily svými neobjektivními reportážemi některé sdělovací prostředky. Zároveň je však nutné podotknout, že zabezpečení automobilových závodů a soutěží v České republice patří přesto v porovnání s Evropou k těm nadstandardnějším.

Pod hlavičkou Autoklubu České republiky se v roce 2013 uskuteční sedm dvoudenních soutěží mezinárodního mistrovství ČR. Po již zmíněné soutěži následuje Šumava a šampionát ukončí říjnová Rally Příbram. Mistrovství republiky ve sprintrallye má v kalendáři zapsáno osm soutěží. Šampionát zahajují v dubnu Rally Vrchovina a Rally Lužické hory. Poslední soutěží bude v říjnu Rally Vsetín. V mistrovství republiky v soutěžích historických automobilů je zařazeno celkem sedm rally. Již v březnu se uskuteční první díl mezinárodního mistrovství republiky v závodech automobilů do vrchu, kde je naplánováno devět závodů, nově jsou v kalendáři zařazeny tratě v Prachaticích a v Bušíně.

Domácí autokrosový šampionát zahájí v dubnu v Humpolci, následuje květnový závod v Nové Pace a koncem července se bude závodit v Dolním Bousově. Evropský závod se pojede v Nové Pace první víkend v červenci. V rámci osvěty připravujeme pro příznivce – diváky automobilového sportu, informace ohledně zvýšení bezpečnosti při sledování motoristického sportu a všechny novinky s tím spojené. ⋌Pavel Vydra