Ocenění převzali:
Zlaté volanty 2013 získali
AUTOKROS – RALLYKROS:
Václav Fejfar
AUTOMOBILOVÉ RALLY:
Jan Kopecký
ZÁVODY DO VRCHU:
Lukáš Vojáček
OKRUHY:
Petr Fulín
MOTOKÁRY:
Patrik Hájek

Potřetí v řadě získal prestižní ocenění odborných motoristických novinářů Zlatý volant (2011 – 2013) pro nejlepšího jezdce v kategorii autokros – rallykros v České republice. A dodejme, že po zásluze – vloni byl z nich skutečně opět nejlepší.

I přesto, že nejel všechny závody mistrovství Evropy, získal titul vicemistra Evropy a vyhrál tři závody evropského seriálu (celkem již 29). Je nutné pochválit tipující novináře, kteří tentokrát ve většině kategorií hodnotili skutečně objektivně.

„Vůbec jsem to nečekal a je to pro mě pro letošní sezónu hodně zavazující. Je mi jasné, že velkou zásluhu na zisku dalšího Zlatého volantu má celý tým a další spolupracovníci a partneři Fejfar racing týmu. Ceny si nesmírně vážím a děkuji za ni," řekl bezprostředně po jejím převzetí šťastný jezdec .
Václav Fejfar je teprve druhým autokrosařem v historii ankety, kterému se podařilo získat Zlatý volant třikrát po sobě. Tím prvním byl Petr Bartoš (2005 – 2007).

Předávání cen se stejně jako vloni uskutečnilo v TOP hotelu Praha a tentokrát se vedle programu tanečních formací mezi vyhlášeními jednotlivých kategorií představily zpěvačky Markéta Procházková (známá především ze seriálu Gympl) a zejména Olga Lounová: „Znám ten krásný pocit, který zažíváte při závodech, neboť se již třetím rokem zúčastňuji automobilových rally. Dělejte ten svůj krásný koníček dál a ať se Vám v letošní sezóně daří," vzkázala.
Za vítězným Václavem Fejfarem získal druhé místo třetí muž ME v divizi Super Buggy Ladislav Hanák a třetí pak rallykrosař Roman Častoral.

A své jezdecké schopnosti musel lužanský jezdec prokázat i při návratu ze slavnostního vyhlašování při jízdě po zcela neošetřené zasněžené a zledovatělé silnici R 10. „Na oslavy nezbude moc času, neboť letos připravujeme tři závodní speciály a na dalších se podílíme, ale určitě s klukama na dílně na stěžejní okamžiky loňské sezóny zavzpomínáme," poznamenal Václav Fejfar na závěr.   Pavel Vydra