U příležitosti těchto významných výročí Auto klub v AČR Nová Paka co nejsrdečněji zve na ojedinělou besedu s aktéry motokrosu.

Zlatá generace československého motokrosu, a to Miroslav Halm, Jaroslav Falta, Jiří Churavý, Antonín Baborovský a Zdeněk Velký, budou vzpomínat na tuto dobu na besedě, která se koná v pátek 19.února od 18 hodin v sále hotelu Štikov. Bude zde i výstava historických motokrosových strojů sběratele Milana Zitka,dále zde bude i slavný motokrosový fotograf Míra Jireček,celou besedu moderuje jeden z největších znalců motokrosových závodů, a to Jiří Hejtík.
Budou promítnuty z archivu auto klubu a jezdců záběry a fotografie z jednotlivých závodů.Všichni jezdci se budou snažit svým vyprávěním a odpověďmi přiblížit zákulisí motokrosových závodů.

Štikovská rokle se velice významně zapsala též do historie československého motokrosu, vrcholnými závody zde byla Setkání mistrů, která se konala v letech 1975-77,za účasti předních světových jezdců.

V té době se rozhodovalo, zda se zde pojede MS 125 ccm, nebo evropský autokros.

Věříme, že všichni příznivci motokrosu a motorismu si nenechají ujít toto velké setkání, při kterém bude probíhat též autogramiáda, soutěž o DVD. Pro účastníky besedy je připraven svoz autobusem s odjezdem v 17.30 od prodejny drogerie na sídlišti Nová Paka a se zastávkou u polikliniky a na náměstí u Centrálu. Po skončení je zajištěn odvoz autobusem zpět.    Bohuslav Kužel