Vzhledem, k nevhodným teplotám ovzduší, nepodařilo se pokrýt umělým sněhem ani připravovaný běžecký okruh pod slalomovými svahy, a tak se bojovalo na tartanovém oválu. Jinak vše jako vloni.

Co rozhodlo

V jednotlivcích byl opět nejlepší triatlonista Rudolf Cogan, ve štafetách rovněž loňští vítězové pod taktovkou alpinisty Dana Polmana. A do třetice loňské vítězství v ženách obhájila i jilemnická sportovkyně Romana Ježková. O jedno místo si polepšila Pražačka Jarmila Holasová.

Favoritem v jednotlivcích byl loňský vítěz a výborný triatlonista Rudolf Cogan, který měl letos hlavní oporu v běhu, ale stejně bojoval i na oválu ledu zimního stadionu.

Celkový vítěz k prvé disciplině řekl: „Bruslením jsem byl příjemně překvapen. O dvacet sekund jsem si zajel osobák, ale stejně jsem nevyhrál. Pokusil jsem se o nástup, ale soupeř byl rychlý. Při počítání kol nastal chaos, z ledu jsem šel první."

Pořadí v cíli:
Výsledky, (trojboj 5 km, 10,5 km, 4 km): 1. Rudolf Cogan (Velocipéd klub Nová Paka) 51:43 min., 2. Štěpán Karban (Atombike.CZ Trek) 54:11, 3. Martin Lepka (Yellow House Racing) 55:02, 4. Vojtěch Vaníček (Bakako Nová Paka) 55:02, 5. Lukáš Duleba (Luka Racing Team) 58:06. Štafety: (7,5 km, 17,5 km, 6 km): 1. Lidé & Hory Duratec (Rudiš, Polman, Malý) 1:17:58 hod., 2. Bakako Nová Paka (Jelínek, Fikar, Wagenknecht) 1:22:11, 3. Plantážníci (Minařík, Grof, Ščudla) 1:40:07.

Na kole brzy dojel vedoucího Rudolfa Cogana Štěpán Karban, který je lepším cyklistou. Cogan se ho držel až na Letní stadion, kam za ním přijel těsně druhý.

Závěr byl pro novopackého triatlonistu již rutinní, protože na běh po kole je trénovaný z triatlonu. Předvedl to již vloni, když lepšího běžce seběhl o více než minutu. Podobně se mu dařilo i letos a jeho běžeckým kvalitám Šťěpán Karban neodolal. Ruda Cogan na atletickém oválu na něj udělal dvě a půl minuty.

V tříčlenných družstvech štafeta „Lidé&Hory Duratec" složena z bruslaře Pavla Rudiše, cyklisty Dana Polmana a běžce Honzy Malého patřila k favoritům, což také členové potvrdili. Od úvodní předávky byla ve vedení, když prvý člen štafety Pavel Rudiš ujel Petru Jelínkovi na zimním stadionu o dvě kola a další členové náskok v každé disciplíně zvyšovali.    Míla Pour