Nejlépe se dařilo Zdeňkovi Venclů, který v hmotnostní kategorii do 38 kg podal vynikající výkon a s bilancí dvou vítězství a jedné porážky získal bronzovou medaili! Zdenda po prázdninách přestoupil do vyšší hmotnostní kategorie, ve které byla konkurence výrazně vyšší. Medaile mohla být ještě cennější, kdyby se v semifinalovém utkání nedopustil taktické chyby, která jej odsunula k boji o bronz. V tomto utkání však Zdenda zabojoval a s přehledem zvítězil před časovým limitem. Medaile je pro něj, ale i jeho „rodinný realizační tým" odměnou za poctivý přístup v tréninku.

Krůček od medaile byl v kategorii do 73 kg František Bartoš. S bilancí dvou vítězství a dvou porážek obsadil konečné páté místo. V boji o bronz se rozhodovalo až v tzv. golden scoore, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu soupeře a František obsadil solidní páté místo.

V kategorii do 46 kg se na pěkném sedmém místě umístil Miroslav Kovanda. Mirek měl těžký los, ale v opravných bojích zabojoval. Jediné vítězné utkání jej připravilo o možnost bojovat ve finalovém bloku o bronz.

V kategorii do 50 kg se představil Jakub Šimek. Kubovi se nepodařilo navázat na výkony svých kamarádů a v obou svých utkáních soupeřům podlehl po hrubých chybách.

„Vystoupení jičínského čtyřlístku lze považovat za úspěšné a doufejme, že na své výkony naváží i v kategorii dorostu," hodnotil Přebor ČR spokojeně jičínský oddíl juda.   (ml)