Přerovské údolí mamutů přivítalo v šestém závodě mistrovství Evropy v autokrosu nejlepší autokrosaře v bojích o další evropské body.
Bohužel startovní listina nebyla tak početná jako například při závodech v Nové Pace. I tak bylo do závodu převzato sedmdesát jezdců ve čtyřech evropských divizích a dalších deset v doplňkovém závodu v kartcrossu. Nejvíce jezdců odstartovalo v Super Buggy – pětadvacet.

Dvanáct se sešlo v Touring Autocross, a tak se letos potřetí jelo v každé rozjížďce na dvě jízdy.

Do finálových jízd si nejlepší pozice – první řady, vybojovali v divizi Junior Buggy z deseti startujících Ovcharov, Grencis a Furazhkin, a tak také dojeli na cílovou metu. Nejúspěšnějším Čechem byl pátý Jakub Novotný. Mezi „plechovkami“ v Touring Autocross měli právo první řady po rozjížďkách Samohýl, Fučík a Výborný, Fejfar s trojkovou fábií vybíral rošt jako čtvrtý.

Ve finále se prosadil Martin Samohýl před Alešem Fučíkem a bronz získal Václav Fejfar, který stále čeká na jubilejní čtyřicáté vítězství v závodě ME. V celkovém pořadí vede Fučík před Samohýlem a Výborným, Fejfar je šestý. „Zbytek sezóny bereme jako test, celkem se nám už podařilo nastavit podvozek, rezerva je ještě v doladění motoru, ale věřím, že další posun nastane již následující závod,“ dodal loňský mistr Evropy.

V Super Buggy se do první startovní řady postavili Stubbe, Grencis a Kubíček. A takto projeli po sedmi kolech i cílem. Po delší době se do finále probojovalo větší množství českých jezdců. Bartoš dojel na šesté, Keřka na sedmé a Vladislav Štětina na osmé pozici. Neuvěřitelné je deváté místo nestora autokrosu, dvaasedmdesátiletého Jaroslava Hoška. V této divizi vede celkově Stubbe před Grencisem. Kubíček je šestý a Bartoš osmý.

Dva čeští zástupci se postavili do první řady v Buggy 1600 – Petr Nikodém a Milan Vaněk. Doplnil je Lucemburčan Kevin Peters. Pořadí v cíli finálové jízdy však bylo zcela jiné.

Zvítězil Hanneken před Urbou a Bundesmannem. Sedmý jízdu dokončil s defektem kola Nikodém a Vaněk, kterému hořela bugina, do opakované jízdy nenastoupil.

V celkovém pořadí po šesti závodech vede Nikodém před Laubachem a Vaňkem, šestý je Nosálek. Sedmý závod mistrovství Evropy přivítá již o následujícím víkendu maďarský Nyirád.

(pv)