HBC Jičín – Handball KP Brno 33:34 (17:17). Brněnští se hned od úvodu museli vyrovnávat se skutečností, že nemohl k utkání nastoupit jejich jediný brankář, který neměl platnou lékařskou prohlídku a rozhodčí ho tedy nepustili do hry. Vstup do střetnutí se jim ale přesto vydařil, když jičínští házenkáři do stavu 3:3 pouze srovnávali. Na 4:3 pak poprvé přivedl do vedení domácí celek svoji již třetí brankou aktivní Hlava. To již v brance domácích vystřídal Petr nevýrazného Coufala a několika úspěšnými zákroky nedůsledně bránící hráče podržel. Střelecky se dařilo Hlavovi a Dědečkovi, dvě branky po pěkných akcích celého útoku zaznamenal pivot Mílek. V polovině 1. poločasu tak již svítil na ukazateli stav 12:6 pro domácí a vypadalo to, že povedou utkání úspěšně do vítězného konce. V následujících minutách se však připravili o navýšení svého náskoku několika neproměněnými šancemi a zbytečnými ztrátami v přechodu do útoku.

Největším nebezpečím pro domácí byl nejlepší hráč soupeře Čadílek, který dokázal nejenom připravit pro své spoluhráče velmi dobré střelecké příležitosti, ale i sám se prosadil na brankovišti a neomylně své šance zakončoval. Přesto si Jičínští ještě ve 22. minutě udržovali pětibrankový odstup. Závěr poločasu se jim ale vůbec nepovedl. Hosté čtyřbrankovou šňůrou během dvou minut snížili na rozdíl jedné branky, domácí očividně znervózněli, přestalo se jim dařit střelecky, i když v brance hostí nestál gólman, ale hráč z pole. Do kabin tak nakonec oba celky odcházely za nerozhodného stavu 17:17.

Stejně tak jako v úvodním dějství i začátek druhého patřil nováčkovi z Brna. Ujal se jednobrankového vedení, ale to bylo nadlouho z jeho strany všechno. Jičínští pěti brankami v řadě soupeři opět odskočili, střelecky opět kraloval Hlava. I když v dalším průběhu utkání domácí nepředváděli zrovna svůj nejlepší výkon, byl osm minut před koncem zápasu stav 32:18 v jejich prospěch. Závěr zápasu si pak jičínští hráči budou jistě dlouho pamatovat. Nedokázali se v útoku vůbec prosadit, hráli zbrkle a ukvapeně, vůbec nedodržovali pokyny trenérů z lavičky. Obrana jako by neexistovala a Brněnští se své šance dokázali chopit. Obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch, ujali se minutu před koncem dvoubrankového vedení. Jičínští v závěru již jen korigovali na konečných 33:34.

Házenkáři Jičína svým výkonem tentokrát zklamali. Narazili na celek, který sice předváděl kvalitní házenou, ale byl handicapován na postu brankáře. Toho však domácí vůbec nedokázali využít, a tak nakonec úplně zbytečně vyšli bodově z tohoto zápasu naprázdno. Na straně Jičína byl tradičně nejlepším hráčem Hlava, autor deseti gólů.

Sestava a branky: Coufal, Petr – Hlava 10/1, Dědeček 6/1, Tomášek 4, Bíšek a Neumann po 3, Mikule a Mílek po 2, Tyl, Stindl a Picha po 1, Podobský, Šolc. Rozhodčí: Halíř, Podzimek. Sedmičky: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 0:1.

Další zápas čeká jičínské mladší dorostence v neděli 21. října, kdy cestují do Plzně. Tabulka na jiném místě. ⋌(jš)