Z důvodu silné marodky se na hradeckém tatami představilo jen šest jičínských nadějí. Nejvíce se dařilo starším žákům Zdeňkovi Venclů a Jakubu Šimkovi, kteří ve svých kategoriích zvítězili. Oba nepoznali hořkost porážky, Zdeněk zvítězil v kategorii do 38 kg, Jakub pak do 50 kg. V kategorii ml. žáků získali stříbrné medaile František Egrt a Tomáš Kulhánek, František v kategorii do 34 kg a Tomáš v kategorii + 60 kg.

V kategorii ml. žáků do 38 kg se představili Martin Ptáček a Jiří Vacek, kteří však do bojů o medaile nezasáhli. V průběhu celého čtyřkolového seriálu Regionálního poháru se na tatami představili mladí judisté z 22 oddílů všech tří krajů. Jičínští judisté se v konečném pořadí družstev umístili na pěkném druhém místě, když více bodů získali jen judisté Sokola Hradec Králové.

Pro starší žáky to byl poslední turnaj před Přeborem ČR, který se uskuteční dne 22. října 2016 v jičínském Sportovním areálu. „Tímto srdečně zveme všechny příznivce juda do haly SA Jičín. Na startu se objeví i několik domácích nadějí," řekli zástupci oddílu jičínského juda. Začátek soutěže je stanoven na 10.30 hodin. Je velmi pravděpodobné, že povzbudit mladé naděje přijede i olympijský vítěz Lukáš Krpálek!    (ml)