Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každoročně schází elitní jezdci z celého světa. Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci,

přičemž se z kopce pořítí rychlostí až 100 km/h. Závod čítá tři disciplíny-longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 – 90 km/h, classic luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže v rychlosti 90 – 100 km/h, a street luge, druhou kategorii vleže, jejíž maximální rychlost se pohybuje mezi 95 a 105 km/h.

Trať
Závodní trať je dlouhá přibližně 2,5 km a nabízí dva dlouhé rovné a prudké úseky, kde závodníci naberou maximální rychlost, tak prostřední technickou pasáž a serpentiny, které prověří schopnosti každého jezdce. O předjíždění a pády není tedy v závodě nouze, přičemž bezpečí závodníků a diváků zajistí záchranné sítě a tisíce slaměnných balíků.

Závodníci
Závodu se pravidelně účastní ti nejlepší světoví jezdci a na trati tak můžete spatřit například Patricka Switzera, vítěze světového šampionátu z roku 2012. Nebudou chybět ani nejlepší čeští závodníci, mezi nimi Lenka Salačová, která se v roce 2012 jako první Češka postavila na stupně závodů IDF, nebo Pavel Zajíc, jenž se loni zúčastnil nejrychlejšího závodu světa v Brazílii, a představí se i ti nejlepší jezdci z celého světa.

Závodu se navíc každým rokem účastní víc a víc mladých českých jezdců, kteří se jistě pokusí renomovaným závodníkům šlapat na paty. Diváci se tedy jistě mohou těšit na dramatické a vypjaté souboje. V případě zájmu rádi s vybraným jezdcem domluvíme interview pro média.

Zázemí na vrcholu kopce zajišťuje kemp a velký party stan, kde můžete v pauzách mezi jízdami odpočívat a večer společně s jezdci oslavit konec dalšího dne.

Program
V úterý a ve středu jsou v plánu vždy od 10 do 18 hodin volné jízdy (tzv. freeridy). Ve čtvrtek a pátek je od 14 do 18 hodin na programu kvalifikace – časy jsou orientační a mohou se měnit. Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin. V sobotu večer proběhne i vyhlášení vítězů. Večerní program zpestří vystoupení Djs, tématické party a exkluzivní promítání celosvětově známého dokumentu skupiny Longboard Girls Crew OPEN, který mapuje cestu nejlepších světových longboardových jezdkyň do Izraele.

Informace
Pro více informací můžete navštívit také webové stránky www.kozakovchallenge.cz.
Jakékoliv dotazy posílejte na mail valerie.vitousova@cgsa.cz. Na tomto mailu můžete zároveň žádat o akreditace. Akreditovaní novináři budou mít přístup do prostoru vyhrazeného k fotografování. Bez akreditace nebude do těchto míst umožněn přístup.    (tz)