Olomouc – Jičín 8:4

Fakta – branky: 3. Alice Pavlíková, 6. Jitka Oháňková, 6. Lucie Cholinská, 23. Karolína Šablaturová, 26. Lucie Cholinská, 28. Karolína Šablaturová, 39. Alice Pavlíková, 59. Alice Pavlíková – 12. Markéta Kosová, 21. Gabriela Žůrková, 38. Kristýna Bachmaierová, 53. Žaneta Kůželová. Rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 87. Zásahy brankářů: Martina Franková 37 – Adéla Kociánová 12, Veronika Samková 11. Po třetinách: 3:1, 4:2, 1:1.

Porážku o čtyři branky si v sobotu připsaly hráčky FBK Jičín. V rámci dalšího kola extraligy florbalistek podlehly Olomouci 8:4.

„Zápas rozhodl náš výborný vstup a ve druhé třetině to, že jsme dokázali po snížení soupeře znovu odskočit na tříbrankový rozdíl. Holky zaslouží pochvalu za nasazení a zlepšující se herní projev, naše vítězství je zasloužené. Utkání bylo posledním pro Barču Lichnovou, která se vrací do Ostravy. Tímto bych ji chtěl poděkovat za její přínos a popřát hodně zdaru, herních minut a branek v dresu FBC,“ řekl po zápase Petr Dadej, olomoucký kouč.

„Na venkovních hřištích se nám dlouhodobě nedaří předvádět hru jako doma. Potvrdilo se to i zde. Aktivnější domácí šli zaslouženě do vedení, které jsme pak v průběhu zápasu marně honili. Na gól se hrozně nadřeme. Domácím gratulujeme k výhře,“ uznal po porážce Martin Petrgál, vedoucí družstva Jičína.