Tricykl je velká tříkolka uzpůsobená pro zdravotně postižené sportovce, kteří neudrží rovnováhu na normálním silničním kole. Sportovci závodící tricyklech se dělí na dvě kategorie podle stupně postižení. sportovci kategorie T1 – těžší stupeň postižení,na časovku mohou využít doprovod na trati. Závodníci v kategorii T2 –mají postižení méně limitující – stoupnou si do závěrečného spurtu na cílovou rovinku, napijí se za jízdy,atd.

Všichni účastníci sem 27. června dorazili na start časovky, která vedla z Loun do Počedělic a zpět kolem osmé hodiny, aby se dostatečně rozjeli.Časovka měřila 14 km a startovala v 10 hodin dopoledne. Závodníci byli vypouštěni na trať se třicetivteřinovými rozestupy.
Po polední přestávce, při které začalo vydatně pršet, byla odjeta druhá část závodu: odpolední kritérium, které bylo rozděleno do pěti okruhů.

Výsledky závodů v kategoriích tricyklů vypadaly následovně: T1 časovku i silniční závod vyhrál Jirka Hindr, druhý skončil Petr Berger oba z TJ STS Praha – hořická veřejnost může oba potkat na místní cyklostezce a na přilehlých silnicích v okolí Hořic; jsou místní a trénují spolu.
V kategorii T2 se z vítězství v časovce radoval David Vondráček z Valdic, druhý dojel Zbyněk Charvát a třetí místo si vyjel Roman Šejna – všichni z TJ STS Praha. Výsledky silničního závodu dopadly naprosto stejně, takže si všichni zúčastnění vyzkoušeli stupně vítězů v naprosto nezměněném pořadí.

Pohár na Slovensku
Od pátku 10. do neděle 12. července pak se ve slovenské vesničce Vrátna nedaleko Žiliny konal Paracykling Europacup Slovensko. Startovní pole v tricyklech tvořila z velké většiny česká reprezentace federace Spastic Handicap, která sdružuje sportovce s centrální poruchou hybnosti.

Svoje sportovní dovednosti poměřovali čeští tricyklisté s Němci, Poláky, Slovinci a Rusy. Kromě nich byly závody vypsány i pro kola, handbiky a tandemy, na kterých jezdí cyklisté se zrakovým postižením se svými vodiči.

V sobotu se začínalo silničním závodem na tři okruhy tj. 27 kilometrů a v neděli se jela časovka 11 km. Horské vrchařské tratě obou závodů byly jen nepatrně odlišné, společný však byl velký kopec nahoru a po otočce stejný prudký sjezd dolů.

Obě kategorie tricyklů byly ve výsledcích sice sloučeny, ale body do žebříčku UCI byly uděleny v plné výši všem rozděleně podle zdravotních kategorií. Z vítězství se v silničním závodě i v časovce radoval David Vondráček, dvakrát třetí se umístil Zbyněk Charvát z Vojic a Hořičáci Jirka Hindr a Petr Berger skončili na pátém, resp. šestém místě. Všichni závodí za svůj mateřský klub TJ STS Praha.   Spastic Handicap