Májové Brno, patří již několik let k nejlepším a největším závodům v ČR pro tuto kategorii a to se potvrdilo i letos, kdy na tyto závody dorazily bez mála tři stovky dětí z 30 plaveckých oddílů Čech, ale i několik zahraničních výprav z Maďarska, Ruské federace, Slovenska a Polska

Závodu se zúčastnilo i pět mladších žáků z plaveckého oddílu Delfín Jičín, kteří se připravují na svůj vrchol sezony, krajský přebor spojených krajů Pardubického a Královéhradeckého kraje. Tento přebor je zároveň kvalifikací a jedinou nominací na Pohár ČR žactva, který je pro tyto mladší plavce nejvyšší soutěží v ČR. V Brně se sešla v této kategorii obrovská konkurence, a proto byly tyto závody pojaty jako generálka na krajský přebor, který se koná za čtrnáct dní ve Svitavách. V takto obrovské konkurenci nejlepších českých plavců a s řadou zahraničních výprav bylo jakékoliv umístění do 10. místa skvělým výsledkem a úspěchem!

Jičínský oddíl z jedenáctiletých mladších žákyň reprezentovala Pavlína Smolíková, která se ve svém ročníku umístila dvakrát na 5. místě (100 m motýl, 100 m kraul) a na 7. místě (200 m prsa). Z desetiletých žáků obsadil Matyáš Kubín dvakrát 4. místo (200 m prsa a 100 m kraul) a jedno 5. místo (100 m prsa), Štěpán Mikule obsadil v kraulových disciplínách 50, 100 a 200 m postupně 8., 9. a 10. místo. Jakub Podhajský si vyplaval v disciplíně 200 m prsa 11. místo a na trati 100 m prsa získal 15. místo.

Z dvanáctiletých mladších žákyň reprezentovala jičínské barvy pouze Dominika Brádlová, která vybojovala na 100 m motýl 7. místo a na kraulových tratích 50 a 100 m skončila dvakrát na 8. místě.

Během sobotního odpoledne a nedělního dopoledne byly k vidění velmi kvalitní výkony, a přestože se jičínští plavci urputně snažili o medaile, při tak silném plaveckém obsazení to nestačilo. Rozhodně se však nemusí za svůj výsledek stydět.

Jejich předvedené výkony stoupají každým závodem směrem nahoru a jsou dobrou předzvěstí na výše zmíněný krajský přebor.⋌(rs)