HC TJ Náchod – HBC Jičín 19:34 (11:18)

Přestože se Jičínští ujali poměrně rychle po brankách Vocáska a Klickaniče vedení 0:2, nebyl z jejich strany výkon v úvodní čtvrtině utkání bezchybný. Hráči až příliš často chybovali, na štíru byli s koncovkou a také obrana nepracovala podle představ trenérů. Po uplynutí patnácti minut hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň a jasně ukázali, kdo bude na hřišti pánem. Během několika málo minut Jičínští odskočili na 4:9 a otěže zápasu drželi pevně ve svých rukách. Sedm minut před koncem prvního poločasu svítil na časomíře stav 5:14 a o vítězi nebylo prakticky pochyb.

S výjimkou prvních deseti až patnácti minut nebylo o vítězi zápasu pochyb. Jičínští přehrávali svého soupeře ve všech herních činnostech. Kladem byla zejména snaha hráčů o rychlý protiútok, bez něhož nelze v současné házené uspět. Právě v brejkových situacích byl hodně vidět aktivní L. Ženatý, ve druhé půli ho napodobil Bednář. Solidní zápas odehráli T. Babák a Vocásek, stejně tak Dytrych, Drbohlav a ve druhé půli gólman Oborník. Také ostatní hráči bojovali a zasloužili se o jednoznačné vítězství.

Sestava a branky HBC Jičín: Machalický, Oborník – Bednář 6, T. Babák a L. Ženatý po 5/1, Vocásek 4/1, Klickanič a Švorc po 3, Dytrych, Valnoha a Svoboda po 2, Kužílek a Drbohlav po 1, Bartoš. Rozhodčí: Halada, Vaník. Sedmičky: 3/2 – 6/3. Vyloučení: 3:7. ČK: 0:1. Sled branek: 0:2, 4:3, 4:9, 5:14, 8:16, 11:18, 12:22, 16:28, 18:32, 19:34.

V neděli 21. září se mladší dorostenci Jičína poprvé v nové sezoně představí na domácí palubovce, když od 15 hodin přivítají celek HK Město Lovosice.