Sedmého ročníku soutěže, která byla pod patronací předsedy OMS Jičín Luboše Lonského, se zúčastnilo rekordních 47 mladých závodníků a závodnic z celé České republiky a jeden soutěžící dojel dokonce z Německa.

Na dodržování bezpečnosti a pravidel sportovní střelby dohlíželi rozhodčí a zároveň střelečtí instruktoři, členové střelecké komise OMS Jičín a sportovně střeleckého klubu Zebín.

Mladí závodníci byli rozděleni do pěti kategorií a stříleli na mezinárodní lovecké terče lišky (vleže), srnce, kamzíka (oba terče vsedě s oporou loktů) a kňoura (s oporou pevné tyče).

Minižáci a minižákyně absolvují z nastřelovací stolice dvě položky s pevnou oporou a další dvě s oporou volnou. To však nijak nesnižuje perfektní nástřely vítězů obou kategorií 397 (průměr 99,25) respektive 393 (průměr 98,25) bodů!!!

V kategorii minižáků zvítězil domácí střelec Bohouš Vobr, nástřel 397 bodů. Druhé místo obsadil Aleš Pecka (ZŠ Libštát) 395 a třetí skončil Jan Serbus (Záhornice) 350.

V kategorii minižákyň byla nejlepší Adélka Zrůstová (Holice) 393 bodů, druhá Veronika Havrdová (ZŠ Libštát) 360 a třetí Nikola Mrákotová (Jičín) 347.
V kategorii žáků zvítězil Martin Volf (Sychrov) 373, druhé místo si vystřílel Jan Vedral (ZŠ Libštát) za 358 bodů a třetí Frederik Harms (Hildesheim, Německo) 351 bodů.

V kategorii žákyň zvítězila Hana Minarčíková (ZŠ Libštát) nástřelem 353 bodů. Druhá skončila Simona Hejduková (Holovousy) 308 a bronzovou medaili si odvezla Adélka Smolíková z Jičína díky nástřelu 276 bodů.

V kategorii dorostenců zvítězil David Jan (SLŠ Hranice) nástřelem 392 bodů. Druhé místo obsadil Zbyněk Špičák (SLŠ Hranice) nástřelem 384, třetí příčku vybojoval Filip Malý (ZŠ Libštát) 365.

V kategorii juniorů zvítězil a získal celkové prvenství Martin Macek z Vrchoviny nástřelem 392 bodů (zde rozhodoval lepší terč kňoura) a odnesl si hlavní cenu soutěže, kterou věnovala ČMMJ Praha, vzduchovku Slavia 634, druhé místo obsadil Matěj Kolacia SLŠ Hranice) za výsledek 377 bodů a třetí skončil Ladislav Fuchs (ČLA Trutnov) nástřel 366 bodů.

Kategorie dorostenek a juniorek byla sloučená a zde zvítězila Helena Macková z Vrchoviny s 377 body a zároveň získala putovní pohár fy. Progles s.r.o pro nejlepší ze soutěže děvčat a zaměřovací puškohled. Druhé místo vybojovala Marie Jemelková (SLŠ Hranice) nástřelem 356 bodů a třetí Anna Nováková (ČLA Trutnov) 354 bodů.

V soutěži čtyřčlených družstev si putovní pohár, který věnovala fa. Dianakraus, odvezlo kvarteto SLŠ Hranice nástřelem 1508 bodů, druhé místo patří ČLA Trutnov 1362 a třetí ZŠ Libštát 1341.

Při vyhlašování výsledků došlo k vylosování bohaté tomboly, kde byla první cenou vzduchová puška. Poděkování patří sponzorům a všem, kdo přispěli ke zdaru oblíbené soutěže. ⋌(joker)