Silná konkurence
Povrch trati je zde zcela specifický – tvoří ho směs cementového bauxitu a dolomit. Po uježdění je jako beton a „žere" pneumatiky. Jeden okruh měří 1040 metrů a je zde pouhých sedm metrů převýšení. Dosavadní traťový rekord drží Bernd Stubbe, který dosáhl průměrné rychlosti na jedno kolo 86,4 km/hod.
Celkem se přihlásilo devadesát dva jezdců, nejvíce v Buggy 1600 – třicet, osmadvacet v Super buggy a dvaadvacet v divizi Touring autocross.

Jsou však informace, že tento počet se ještě zhruba o tři navýší. Očekává se opět souboj mezi domácím Tamásem Káraiem, který na této trati jezdí i rallykros a Václavem Fejfarem. Ten by zase rád završil třetí závod v řadě vítězstvím. Ale bude to mít nesmírně těžké, neboť Káraie podpoří nejméně tři domácí jezdci v čele s Revészem, startovat budou i Výborný, Děmkin, Brožkovi, Zimmermann, Stecca, Egg, Neumann, Ervandian nebo Ottoboni.

Také v kategoriích buggy se přihlásila kompletní špička. V Super buggy tak pojedou Stubbe, Turek, Albers, Hinnenkamp, Callaghan, Hošek, Kubíček nebo Pospíšilík. V Buggy 1600 si to rozdají Lagodny, Tafani, Musil, domácí favorit Szabó Anacleto, Sekanina a Jordák. Dvanáct jezdců odstartuje v Junior buggy. V sobotu se jako obvykle jedou tréninky a odpoledne první jízdy. V neděli druhé a třetí jízdy a finále. ⋌Pavel Vydra