Paka je letošním třetím závodem a po dvou méně oblíbených německých tratích je tady autokrosový skvost v podobě okruhu 930 metrů, s prudkým výjezdem i sjezdem, obráceně klopenými zatáčkami přes horizont a dalšími záludnostmi. Předpovídané vedro pak ve Štikovské rokli vytvoří skutečnou arénu pro nejlepší autokrosaře.

Sobotní program začne již v devět hodin volným tréninkem. Na něj navážou tréninky měřené a hodně očekávané budou od půl páté odpoledne.první kvalifikační jízdy. V neděli se začne závodit rovněž od devíti ráno, a to druhými kvalifikačními jízdami. V jedenáct nastane slavnostní chvíle, když dojde k zahájení závodu a k tradičnímu představení jezdců.

Krátce po dvanácté hodině odstartují třetí, pro mnohé rozhodující, kvalifikační jízdy. Od patnácti hodin budou moct diváci sledovat počínání těch nejúspěšnějších v semifinálových a finálových jízdách. Bezprostředně po dojetí jednotlivých finále budou v prostoru startu dekorováni vždy tři nejúspěšnější. Oficiální vyhlášení pak proběhne v 18:30 hodin v depu.

Při pohledu do startovní listiny je zřejmé, že ve všech čtyřech divizích budou na startu ti nejlepší jezdci. Přijďte i vy povzbudit české autokrosaře, kteří to se zahraničními soupeři nebudou mít jednoduché. Ale Václav Fejfar, Fučík, Brožkovi, Výborný, Neumann, Kubíček, Turek, Hošek, Štětina, Nosálek, Sekanina, Nikodém, Šmíd, Vaněk a další čekají na vaši diváckou podporu, kterou obdivují evropští jezdci již řadu let.

Organizátoři z Autoklubu Nová Paka se těší na vaši návštěvu a žádají vás o uposlechnutí všech pokynů pořadatelů, abyste sledovali napínavé závody v bezpečí. Odměnou za vaši kázeň bude třeba opět velice kvalitní program, který zachycuje autokrosovou historii i současnost na více jak padesáti stránkách, včetně bohaté fotodokumentace a plakátu. Na startu závodu nebude chybět ani nestor Jaroslav Hošek.    Pavel Vydra