Je první v historických tabulkách v počtu vítězství. Řeč je o Václavu Fejfarovi, který má v čele třídy Touring Autocross velký náskok a už 14. až 16. září, kdy se jede ve francouzském St.Igny de Vers, může slavit evropský titul. Fejfar letošní sezoně dominuje a na dalšího Čecha Martina Samohýla má na vedoucí pozici náskok 39 bodů.

Ve Francii tak se Samohýlem může prohrát i o tři body a titul mistra Evropy si zajistí ještě před posledním závodem, který se jede předposlední víkend v září v Itálii.

„Už se na ty dva zbývající závody moc těším. Nervozní nejsem vůbec, chci si to užít,“ nepřipouští si nervozitu lužanský závodník. Tomu hodně titul přiblížilo poslední vítězství na náročné trati v v maďarském Nyirádu, kde právě využil své velké zkušenosti.

„Musel jsem jet hodně hlavou a nakonec se mi povedlo získat plný počet bodů, což mi v celkovém pořadí hodně pomohlo,“ dodal Fejfar.

Zajistí si tento matador z Lužan nedaleko Jičína titul už příští týden, nebo si budeme muset na rozuzlení počkat až do posledního závodu seriálu?