Eva Samková, která třetí únorovou neděli vybojovala na zimních olympijských hrách v Soči pro Českou republiku zlatou medaili ve snowboardcrossu, se příští týden ve středu vrátí do míst, kde se narodila a udělala své první krůčky. Podkrkonošské město Vrchlabí pro svou slavnou rodačku chystá na náměstí triumfální přivítání s autogramiádou.

„Chceme Evě moc poblahopřát k životnímu úspěchu a poděkovat jí za to, že se díky němu dostalo do povědomí i město Vrchlabí," uvedl starosta města Jan Sobotka.Akce už má konkrétní obrysy. „Uvítání Evy Samkové se uskuteční na vrchlabském náměstí ve středu 26. února od 16 hodin," prozrazuje Petr Ticháček, který pro slavnostní akci připravuje dramaturgii a bude ji též moderovat.

Eva Samková ale nebude jediná, kdo se představí publiku. Pořadatelé totiž slibují i další známá sportovní jména. „Na akci jsou pozvaní ostatní významní vrchlabští rodáci, kteří statečně bojovali na hrách pod pěti kruhy v Soči – rychlobruslařka Karolína Erbanová, běžkyně na lyžích Karolína Grohová a biatlonista Michal Krčmář. Vedle nich se na pódium na vrchlabském náměstí postaví i Blanka Paulů, členka stříbrné ženské štafety z olympijských her v Sarajevu v roce 1984," doplňuje Ticháček.

Středem pozornosti bude ale olympijská vítězka, pro níž pořadatelé chystají i velké překvapení. Další části programu už ale tajné nejsou. Nebude mezi nimi chybět autogramiáda, dotazy přímo z publika na náměstí, fotografování, ale i vystoupení Vrchlabského Dixielandu, který si pro Evu Samkovou připravil i speciální píseň. Akci završí oficiální tisková konference v prostorách vrchlabského zámku