Míčový sedmiboj je nevšední sportovní disciplína, zahrnující sedm míčových sportů. Jsou to volejbalové a nohejbalové debly a tenisové a stolně tenisové čtyřhry. Dále sedmičky z házené, trestné hody z basketbalu a fotbalové penalty.

Pořadí je dáno součty bodů, které získá dvojice z jednotlivých utkání. Na startovní listině figurovalo pětadvacet dvojic, nalosovaných do pavouku se systémem na dvě porážky, což znamenalo, že i přes prohru v hlavní soutěži byla možnost jedné opravy. Tento systém Pačákům vyhovuje a díky zkušenostem z předcházejících tří místních startů, kdy si odvezli dvakrát stříbro a jednou dokonce zlato měli opět šanci na nejvyšší příčku.

Přálo počasí, a tak soutěž byla zahájena již tradičně venkovními disciplínami nohejbalem, volejbalem a tenisem. Zde ukázala novopacká dvojice svou všestrannost. Podařilo se jim vyhrát tenis a získat druhé místo v nohejbalu. Ve volejbalu se museli smířit se šestým místem.

Poté následovaly halové sporty, kterými náročný sportovní míčový maraton pokračoval. Ve stolním tenisu, díky vysokým kvalitám Vojty Kazdy se probojovali do finále, kde podlehli až na "zlatý míč". V házené se jim nedařilo a obsadili až třinácté místo. Basketbal, ač by měl být, vzhledem k basketbalistovi Martinu Vondráčkovi, jejich velmi silnou disciplínou, se stává noční můrou. Vypadnutí ve druhém kole je zařadilo až na 19. místo. Vše měli tedy rozhodnout pokutové kopy.

Novopacká dvojice již měla spočítané, že případný úspěch by jim zaručil první místo, a tak nervy pracovaly naplno. Nakonec to vyšlo a díky tomu, že jejich největší konkurenti zaváhali ve čtvrtfinále, odvezla si novopacká dvojice zaslouženě první místo v celkovém pořadí.
Sedmiboj po celodenní makačce skončil až ve večerních hodinách, kdy novopacká dvojice vystoupala na nejvyšší stupeň. Celkové pořadí: 1. Vondráček – Kazda (Nová Paka) 52 bodů, 2. Adam – Röhlich (Havlíčkův Brod) 48, 3. Bubeník – Zítko (Chrudim) 44. ⋌Míla Pour