„Nějaké obavy sice jsou, ale já věřím, že jsme nachystaní a že vše zvládneme podle představ bez jakýchkoliv větších problémů,“ hlásí při pohledu na doslova jarní počasí ředitel organizačního výboru Max Gottfried.

Právě organizátorům největší sportovní akce roku v České republice patřily poslední dny a týdny, ode dneška už se do hlavní role obsadí samy lyžařky.

A že se do Svatého Petru sjela opravdová špička, o tom svědčí přítomnost nejen Američanky Schiffrinové či slovenské hvězdy Petry Vlhové. Tu do Krkonoš z Tater dopravil vrtulník, díky čemuž si aspirantka na vítězství užila velmi pohodlnou cestu.

Právě Vlhová je po odřeknutí startu ze strany Ester Ledecké jedním z největších lákadel pro příznivce lyžování. Domácí publikum bude fandit nejen Češkám, ale právě i mladé Slovence.

„V podstatě na každém závodě je hodně Slováků a vím, že spousta lidí přijede i sem. Mám ke Špindlerovu Mlýnu speciální vztah, vždyť jsme sousedé. Těším se, že se budu cítit aspoň trošku jako doma,“ pronesla na setkání s novináři závodnice, která na nedávném mistrovství světa dosáhla na kompletní medailovou sbírku.

Teď ji čeká ostře sledovaný souboj s vedoucí ženou Světového poháru Mikaelou Schiffrinovou. Rivalitu, která by na obou soupeřkách byla cítit každým coulem, ale nečekejte. „Řekla bych, že máme dobrý vztah. Jen se nemáme čas potkávat. V podstatě jen v cíli, na stupních vítězů. I teď na mistrovství světa. Tam se normálně pobavíme, máme vůči sobě vzájemný respekt,“ prozrazuje Petra Vlhová.

Vedle ní si jistě zvýšený aplaus našlapaných tribun užije i pětice Češek. V závodě obřího slalomu se dnes se silnou konkurencí popasují Tereza Kmochová a Kateřina Pauláthová. Sobotní slalom čeká na mladičkou Kláru Pospíšilovou a po oba dny budou závodit Gabriela Capová s Martinou Dubovskou.

Ještě váháte nad účastí ve Špindlu? Pak vězte, že na páteční program lístky ještě jsou, sobotní by měly sledovat vyprodané ochozy, přesněji devět tisíc diváků.

Světový pohár ve Špindlerově Mlýně
Program - pátek, obří slalom: první kolo startuje v 10.30, druhé je na pořadu od 13.30. V 19 hodin proběhne oficiální vyhlášení výsledků a losování startovních čísel pro slalom.
Sobota, slalom: první kolo od 10.30, druhé startuje ve 13.30 a ve 14.45 přijde na řadu oficiální vyhlášení výsledků.

České lyžařky na startu: Gabriela Capová, Martina Dubovská (obě pojedou oba závody), Kateřina Pauláthová, Tereza Kmochová (obě obří slalom), Klára Pospíšilová (slalom).