Svou převahu předvedli závodníci SSC Železný Brod – Jakub Nechanický (17:23) a Tomáš Malík (17:48), kteří ostatním ukázali, že „cyklistiku" opravdu umí. Oba se dostali do vedení i v celkovém pořadí.

Nenápadně se za nimi bodově dotahují „stálice Jičínské cykloligy" Martin Šlégl z Lawi Granfondo a Michal Benda (Cyklo Benda). Dobře odjetý závod vynesl 4. místo celkově Liborovi Kafkovi, který se každým rokem zlepšuje. Mezi muži kategorie „B" zvítězil Martin Šlégl, veteránům dominoval Jaroslav Holík z SKC Pečky (20:08), nejlepším dorostencem se stal Ondřej Bříza z CK Gruppetto (22:44), dorostenkou Nella Sudková z LSK Lomnice nad Popelkou (25:28) a katerogii ženy vyhrála Zuzana Staňková z Cyklo Ski Špicar (24:07).

Dalším závodem v programu je 8. července Vidochov. Startuje se ve středu od 17:30, přihlásit se je možné 10-30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou startu je cyklistická přilba. Průběžné výsledky můžete sledovat na nových internetových stránkách www.jcl.wbs.cz, kde zároveň vyhlašujeme anketu o místě konání předposledního závodu letošního ročníku.

Hlasujte, ať mohou organizátoři rozhodnout – zda se 5. srpna pojede tradiční „Prachovák" nebo nová trať Lázně Bělohrad – Tetín (případně až Miletín) a zpět… Další program seriálu: 8. 7. Vidochov, 22. 7. Košov, 5. 8. Prachov – Lázně Bělohrad – Tetín a finále letošní tour se bude konat 19. srpna v závodě s hromadným startem na Tábor. Kompletní výsledková listina na webu.    Jiří Kapucián