Zatím co v sobotu bez tří hráček základního kádru - Petry Bezstarosti, Pavly Kalendové a Terezy Jislové, na Havlíčkův Brod ještě klidně stačily, v Přelouči, která vloni skončila čtvrtá, již odešly poraženy. Sobotní sedmičlenný tým sice posílila Tereza Jislová s Adélou Matoušovou, ale pro změnu zase chyběly Monika Krauseová s Katkou Vilušínskou. V tomto složení již na domácí hráčky bohužel nestačily.

Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Nová Paka 55:80 (10:21, 26:44, 37:67).

Utkání, mimo závěrečnou čtvrtinu, mělo jednoznačný ráz, kdy tón hry udával novopacký tým. Ten již v 6. minutě, po oboustranných počátečních chybách na obou stranách, díky košům Jislové, Vršťalové, Podrazilové a Krauseové se ujal vedení 9:2, to sokolky do konce zahajovacího hracího období zvýšily na deset. V podobném trendu pokračovaly i následné dvě desetiminutovky, které sokolky vyhrály o sedm, respektive o 12 bodů. Jediné hrací období, které novopacké basketbalistky ztratily, bylo poslední. V dalším zvyšování rozdílu je nejprve přibrzdily čtyři osobní chyby Jislové, Krauseové a Vršťalové a jejich následné odstoupení pro pět faulů, takže hostující tým dohrával pouze o čtyřech.

Střelecky se prosadila Jitka Matoušová s jedenadvaceti body ochucenými dvěma trojkami, třemi trojkami se může chlubit Tereza Podrazilová.
Matoušová 21, 2x3, 8/5, 2, Podrazilová 15, 3x3, 2/1, 0, P. Jislová 13, 7/3, 5, Krauseová 12, 2/0, 5, Vršťalová 11, 3/1, 5, Vilušínská 6, 6/0, 3, Tarantová 2, 0/0, 2. Za domácí nejvíce Bartáková 20.

Trestné hody: 20/12:28/10. Trojky: 1:5. Fauly: 24:22. Pět faulů: 1:3 (38. Jislová, Krauseová, 39. Vršťalová). Utkání řídili pánové Barták z Pardubic a Dočkal z Hrochova Týnce

BK Přelouč – Sokol Nová Paka 67:49 (13:18, 33:27, 52:35).

První čtvrtina se ještě sokolkám vydařila, vyhrály ji o pět bodů. Bohužel v dalším průběhu utkání se ukázalo, že v tomto složení na špičku Východočeské basketbalové ligy nestačí. Ve druhé čtvrtině domácí tým několika slepenými koši obrátil skóre a během této a následné čtvrtiny opanoval palubovku. V závěrečné desetiminutovce sice novopacké basketbalistky hru vyrovnaly, ale na skóre se to neprojevilo. Dvaadvacet bodů Jitky Matoušové nemohlo stačit na lepší výsledek, když zbývající hráčky paběrkovaly jednociferným zápisem. Snad lze jedině packý tým pochválit za úspěšné trestné hody.

Matoušová 22, 3x3, 1/1, 2, Podrazilová 8, 2/2, 3, P. Jislová 8, 2/2, 4, Vršťalová 5, 2/1, 4, T. Jislová 2, 4/2, 1, Trantová 2, 0/0, 3, A. Matoušová 2, 0/0, 0. Za domácí Nešetřilová 17. Trestné hody: 20/13 (65%):11/8 (72,7%). Trojky: 2:3. Fauly: 15:17. Řídili Šmíd z Hořic a Zima z Hradce Králové.
BSK TJ Jičín – Jiskra Hořice 78:64 (24:18, 42:35, 57:51). V okresním derby uspěl domácí celek, který po prvním vítězství se v tabulce posunul na sedmé místo, jeho soupeřky na vítězství stále čekají, a tabulku uzavírají.

Čísla ze zápisu: L. Smolíková 17, K. Vařechová 16, V. Nečesaná 11, T. Mikulová 8, T. Kozáková 6, M. Herbrychová, E. Plemeníková, B. Víznerová a M. Rychnová po 4, P. Babáková 3, Š. Nečesaná 1, B. Kůtová – V. Hodková 19, L. Nosková 10, J. Bartoníčková 9, L. Švamberková 7, J. Němcová 5, L. Mečířová a M. Turková po 4, M. Šťastná a L. Vaníčková po 3. Trestné hody: 33/18 (54,5 %) – 36/22 (61,1 %). Trojky: 4:2. Osobní chyby 29:25.
Výsledky zbývajících zápasů: Pardubičky – Týniště nad Orlicí 35:110, SŠB Pardubice – Hradec Králové B 44:59, Havlíčkův Brod – Trutnov B 81:83, Pardubice – Týniště nad Orlicí 61:84, Pardubičky – Hradec Králové B 53:83.

10. Jiskra Hořice⋌ 2 0 2 108:162 2

Příští dvě utkání sehrají novopacké sokolky již příští víkend na domácí palubovce v nezvyklých časových začátcích. Nejprve v netradičním termínu, v pátek 21. října v 19.30, přivítají tým SŠB Pardubice a následně v sobotu 22. října Pardubičky (18).