Více než sto posádek bojovalo o body do republikového šampionátu, Poháru ČR a mistrovství ČR historických vozů. Trať soutěže měřila 187 kilometrů a bylo na ní devět rychlostních zkoušek.

Dá se říci, že podle očekávání zvítězil Pavel Valoušek junior se Zdeňkem Hrůzou na voze Škoda Fabia WRC, ale neměl to tentokrát moc jednoduché, když pouhých 14 sekund za ním přijel dvaadvacetiletý Věroslav Cvrček (Škoda Octavia WRC, spolujezdec Ondřej Šálek), který tak zajel jeden z nejlepších výsledků dosavadní kariéry. Třetí místo v cíli pak patří dvojici Miroslav Jakeš – Petr Gross (Mitsubishi).

Mezi 87 posádkami, které dojely až do cíle, nechybí ani Francouz žijící v Újezdu pod Troskami Dominik Laurent. Ten obsadil se spolujezdkyní Kateřinou Janovskou 68. místo celkově a sedmé ve třídě SA2. Laurent je handicapovaný závodník s amputovanou nohou a přesto dokáže držet krok se zdravými jezdci.

Krátce před touto soutěží jel Dominik již po desáté Rally Bohemia, kde bohužel cíl pro technickou závadu na spojce nespatřil. V srpnu by se měl s vozem Peugeot 206 RC objevit také na největší české soutěži Barum Rallye na Zlínsku. Z Východočechů se na 4. příčce v Poháru ČR umístila posádka Šimurda – Dlouhý (Škoda 130 LR), pátí ve své třídě byli rovněž Macek s Fričovou (Toyota Corolla S2000). (pv)