Jednalo se o velmi rychlou rovinatou trať, ale jelo se za úmorného vedra, které Českou republiku sužuje již delší dobu. Svých znalostí a dovedností využili tentokráte „rovináři".

S tratí se nejlépe vyrovnal a stanovil základní traťový rekord Jan Kovář z Whirpool Team v čase 17:01, na druhé místo se probojoval Jiří Šorm z MAPEI (17:23), opět v zajímavém souboji s Jakubem Nechanickým z SSC Železný Brod (17:25), který si celkově potvrdil prozatím první místo.

V kategorii muži „B" (40-49 let) kraloval David Hysek z IB Alcudia (19:01), veteráni opět řádili, hned dva se vešli do nejlepší desítky, nejlepším z nich byl Miloslav Rys z Hořic (19:24), ženám dominovala Jana Dostálová (Lázně Bělohrad, (24:46), v dorostencích si vybojoval první místo Ondra Bříza z CK Gruppetto (21:09) a dorostenky vyhrála Nella Sudková z LSK Lomnice nad Popelkou.


Všechny závodníky zveme k poslednímu závodu tohoto roku, pro všechny velmi oblíbeného. Ve středu 19. srpna se totiž uskuteční již poslední závod Jičínské cykloligy pro rok 2015, a to hromadný start na Tábor.

Po skončení závodu proběhne vyhlášení nejlepších závodníků nejen ve svých kategoriích, ale i v celkovém pořadí! Všichni jste zváni, těšíme se na Vás!


Konečné výsledky sedmého (předposledního) závodu seriálu Jičínské cykloligy 2015 (pořadí, kategorie, jméno, oddíl, výsledný čas, body):

1. M1 Kovář Jan Whirpool 17:01:00 80
2. M1 Šorm Jiří MAPEI 17:23:00 76
3. M1 Nechanický Jakub SSC Železný Brod 17:25:00 73
4. M1 Malík Tomáš SSC Železný Brod 18:17:00 70
5. M1 Benda Michal Cyklo Benda 18:32:00 67
6.-7. M1 Háze Martin KC Slavia 19:01:00 64
6.-7. M2 Hysek David IB Alcudia 19:01:00 64
8. M1 Trmata Štěpán CTB 19:21:00 58
9. V Rys Miloslav Hořice 19:24:00 55
10. V Holas Jiří Cyklopoint Jičín 19:34:00 52
11. M2 Šlégl Martin LAWI Granfondo 19:39:00 50
12. M1 Kafka Libor BC Sport Semily 19:53:00 48
13. M1 Živný Mirek KC Kooperativa 20:10:00 46
14. M2 Vávra Jaroslav SSC Železný Brod 20:22:00 44
15. M1 Kosina Jakub Carla KUPKOLO Dvůr Králové 20:30:00 42
16. M2 Beneš Radek LAWI Granfondo 20:31:00 40
17. M1 Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 20:35:00 38
18.-19. M1 Novotný Jan Continental 20:40:00 36
18.-19. M1 Šubr Martin Carla KUPKOLO Dvůr Králové 20:40:00 36
20. M1 Podlipný Jiří Lázně Bělohrad 20:48:00 32
21. M1 Šír Daniel Lázně Bělohrad 20:53:00 30
22. M2 Chocenský Milan CK Nový Bydžov 21:05:00 29
23. V Kudrnáč Miloslav Cyklopoint Jičín 21:07:00 28
24.-25. D Bříza Ondřej CK Gruppetto 21:09:00 27
24.-25. M1 Živný Pavel KC Kooperativa 21:09:00 26
26. M2 Pour Pavel Cyklopoint Jičín 21:21:00 25
27. M2 Kubánek Roman Lázně Bělohrad 22:24:00 24
28. M2 Bergr Tomáš Cyklo Ski Špicar 22:43:00 23
29. D Přibyl Jan IB Alcudia 22:51:00 22
30. D Pekárek Jan LSK Lomnice nad Popelkou 23:05:00 21
31. M1 Bláha Jaroslav Cyklo Ski Špicar 23:19:00 20
32. V Kazda Jiří Cyklopoint Jičín 23:21:00 19
33. M2 Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 23:26:00 18
34. V Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 24:16:00 17
35. V Drška Vladimír KC Pivovar Vratislavice 24:32:00 16
36. Z Dostálová Jana Lázně Bělohrad 24:46:00 15
37. M2 Přibyl Jiří IB Alcudia 26:35:00 14
38. D/Z Sudková Nella LSK Lomnice nad Popelkou 28:01:00 13
39. D Piták Matěj Hnik Vrchlabí 28:15:00 12.