Ve druhé polovině listopadu se uskutečnil 4. ročník běžeckého závodu Hořický kros na 5,3 km, který tradičně navazuje na sérii slavných republikových krosů jako je například Velká Kunratická.

„Všichni v Run4fun jsme prošli tradiční atletickou výchovou a proto podzim je pro nás synonymum pro kros. Závodů je pomálu a dýchá z toho ta správná běžecká atmosféra, proto jsme se rozhodli pro účastníky uspořádat běžecký svátek právě v termínu kolem státního svátku,“ přibližuje počátky Hořického krosu jeden ze zakladatelů Tomáš Bret. „Zima k tomu patří,“ dodává. A to platilo na sto procent. V chladném počasí, kdy teploměr ukazoval v 8 hodin ráno až -13 stupňů, se do areálu koupaliště Dachova, který je památkou Unesco, dostavilo k prezenci 98 dospělých a zhruba 20 dětí.

Zdroj: Hořický kros

Hořický kros 2022Hořický kros 2022Zdroj: pořadateléZávodníky zahřát a naladit pomáhal skvělý komentátor. V 9.30 tak mohl celý program začít právě dětskými starty, kdy ti nemenší běželi cca 150 metrů a větší obíhali okruh dlouhý zhruba 600 metrů „Okolo Kalíšku“. Všichni se v cíli radovali ze sladké odměny a nejlepší i z nějaké drobnosti. Spolu s rodiči pak všichni využili bohaté občerstvovací stanice, kde mohli dostat čaj, vodu, Redbull, pivo Jungberg (oboje jen pro dospělé), jablka, trubičky, kokosky a cereální tyčinky. To samé samozřejmě využívali i běžci na hlavní trati, která vedla členitým terénem hořických lesů.

Hořický kros 2022Hořický kros 2022Zdroj: pořadateléIntervalovou formou startu se po patnácti vteřinách postupně vydalo celé startovní pole vstříc zajímavé časovce. Dlouho vedl domácí Milan Krupka (nakonec třetí), který v 10.30 vyběhl na trať jako první, pak ho ale ve vedení vystřídal favorit z České Třebové Jan Vetchý, který časem 21:00 minut zaostal pouhých 5 sekund za traťovým rekordem. Ten si odnesla jeho žena Adéla Vetchá. Nedávná vítězka Velké Kunratické a reprezentantka v běhu do vrchu zaběhla čas 22:27 minut a vylepšila tak dosavadní výkon Barbory Zoubkové o neuvěřitelné dvě minuty! Druhou ženou v cíli byla nestárnoucí Táňa Metelková před Barborou Zavřelovou. Krásu intervalového charakteru závodu ukázal poslední doběhnuvší běžec Jiří Čivrný, který se svým startem takticky vyčkával a nakonec se těšil z druhého místa a času 21:24 minut.

Už v tu chvíli zkušení organizátoři z týmu Run4fun chystali vyhlášení a velmi bohatou tombolu. Od partnerů akce Pivovar Jungberg, ovocnářství Frydrych, Bjež, CEP, INOV8, Motoristické zboží Novotný, Café Point Šandera, Mixprint.cz, Cukrárna Barborka, Mileta, Svartes, Portix, Bylinkový ostrov, Run4fun, Kubištovy Hořické trubičky, město Hořice, Xcomp, Applemix.cz si nejen nejrychlejší v šesti vypsaných kategoriích, ale každý, kdo vyčkal do slosování tomboly, odnesl příjemnou cenu.

„Již nyní je jasné, že se příští rok opět sejdeme v tradičním podzimním termínu blízkému svátečnímu 17. listopadu, zatím to vypadá na neděli 19. 11. 2023. Jakmile bude vše potvrzeno, uveřejníme oficiální termín na www.horickykros.cz a facebooku,“ dodal hned po akci Milan Janata, jeden z pořadatelů.

Více info: www.horickykros.cz

Výsledky zde: https://www.sport-base.cz/vysledky/2022/z-horice-22?flt[trat]=K

Fotky zde: https://www.facebook.com/Horickykros/photos

Z tiskové zprávy