Cvičení byla velmi dobrým vysvědčením převážně cvičitelek, cvičitelů a trenérů. Úvodním slovem náčelnice Alena Krejčová, která zároveň následně téměř dvouhodinový program moderovala, přivítala diváky a hosty a seznámila přítomné programem veřejné cvičební hodiny.

Jako první se objevili před zraky diváků rodiče s dětmi. Tito dvouletí i mladší caparti se předvedli skladbou s obručemi na motivy klasických dětských lidových písniček. Do tajů basketbalu uvedli diváky pátí ve Východočeském oblastním přeboru, mladší minižáci, kteří pod vedením svého trenéra Aleše Sekota, předvedli část basketbalového tréninku. Mladé basketbalisty s míčem vystřídali předškoláci se skladbou s overbaly a následným krátkým kruhovým tréninkem. Zajímavé cvičení předvedly seniorky na hudbu Jaroslava Ježka s názvem Babky v rytmu. Žákyně atletické přípravky ukázaly průpravná cvičení na různé discipliny, která zakončila nácvikem přeběhu překážek.

Systém sebeobrany v původní okinavské formě předvedla pozvaná skupina karatistů a následně ukázku starého čínského bojového umění ukázal Martin Pařízek s jednou cvičenkou. Na závěr starší ženy s Květou Knapovou zacvičily v rychlém tempu ukázku pohybu na nestabilních plošinách.

Během vystoupení předškoláků se přítomní dozvěděli, že tato skupina mladšího žactva, se jako každoročně přesouvá od posledního dubnového čtvrtka ze sokolovny na Letní stadion. Součástí jejich zdejšího pobytu budou rovněž dvoje veřejné atletické závody a jedna Dětská olympiáda. První závody se uskuteční v úterý 21. května a Dětská olympiáda v úterý 18. června.   (po)

Ilustrační foto.
Nejlepší kuželkáře čeká slavnostní vyhodnocení