Vendula Kuntová mistryní

JIČÍN - víkendu pokračoval Český pohár horských kol v cross country pátým závodem, který byl zároveň mistrovstvím České republiky pro tento rok.

27.7.2007

Zasloužené zlato vybojovala na mistrovství České republiky jičínská starší žákyně Vendula Kuntová.Foto: Archiv oddílu

Na šumavském Zadově prověřil všechny účastníky velice náročný okruh jak po stránce fyzické, tak technické. Na start se postavila opravdu kompletní česká špička, takže bylo na co koukat, a navíc se prosadili i zástupci našeho okresu.
V elitních kategoriích potvrdili medailisté z mistrovství Evropy svou skvělou formu i na Zadově při domácím šampionátu v cross country, když všichni tři získali nejcennější medaile. Závod žen se stal soubojem dvou bronzových medailistek z ME Kateřiny Hanušové – Nash (Luna Women's) a Terezy Huříkové (Česká spořitelna MTB), úspěšnější byla o devět let starší Katka, která do cíle přijela o 1:45 minuty dříve než druhá Tereza. Bronzovou medaili získala Šárka Chmurová (Max Cursor).

Sříbrný Kulhavý

Evropským stříbrem ověnčený Jaroslav Kulhavý (Michelin Specialized) vyhrál stylem start – cíl, na paty mu šlapal a pro stříbro si přijel Milan Spěšný (Merida Biking). Jan Škarnitzl (Dimp Giant) se stal majitelem bronzu.
Jitka Škarnitzlová (Dimp Giant) a Radovan Bierski se stali mistry republiky v juniorských kategoriích. Zde zajel parádní závod novopacký Radek Ostrčil (Whirlpool Junior HK).
Při čtvrtém závodě Českého poháru se nadějný biker, jezdící v této kategorii, poprvé prosadil mezi dvacet nejlepších a na MČR vyladil formu dokonale, z čehož rezultoval jeho doposud nejlepší výsledek – skvělé 9. místo! Těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrté pozici projeli cílem Pavel Kožíšek v kategorii Masters (30 – 39 let) a Petr Puš v kategorii Masters II, tedy nad 40 let (oba Hořice).

Skvělá jízda

Největší medailovou nadějí byla Vendula Kuntová mezi staršími žákyněmi. Jičínská všestranná cyklistka zajela parádně a stylem start – cíl vybojovala titul Mistryně České republiky! Nyní se již bude soustředit na šampionát silniční, kde by rovněž chtěla stanout na stupních vítězů.
Výsledky, mladší žáci: 1. Luděk Šeller (SK Chodsko) 11:37,160 min.,… 15. Petr Kožíšek (Rock Machine Cyklomax) 14:39,020. Starší žákyně: 1. Vendula Kuntová (V.C. Pek–Servis Kolín) 21:16,760, 2. Petra Nováková (Slavia Karlovy Vary) 21:19,190, 3. Barbora Machulková (Vsetín) 21:50,410.
Junioři: 1. Radovan Bierski (Baník Ostrava) 1:44:06,79,… 9. Radek Ostrčil (Whirlpool Junior HK) 1:51:34,81. Masters 30 – 39 let: 1. Tomáš Veselý (Cyklomax – 4ever team) 1:27:08,94,… 4. Pavel Kožíšek (Rock Machine – Cyklomax) 1:29:15,26, 5. Petr Matula (Pell'S Hard Bikers) 1:32:04,86.
Masters nad 40 let: 1. Martin Šíma (Max Cursor) 1:32:32,70 hod,… 4. Petr Puš (Jiskra Hořice – MTB Team) 1:41:53,21, 5. Vladímír Vebr (Rock Machine – Cyklomax) 1:43:23,93. Open: 1. Karel Videcký (Max Cursor) 1:20:40,28, 2. Jan Martin (MTB Klub Jilemnice) 1:21:23,84, 3. Pavel Bartoň (Eurofoam) 1:22:46,95.