Nováček mezi pořadateli závodů Světového poháru připravil trať velice náročnou na kondici závodníků, především vzhledem k profilu a nadmořské výšce až 1920 metrů nad mořem.

Jičínská závodnice Vendula Kuntová, stříbrná z letošního mistrovství České republiky, měla svůj závod v sobotu odpoledne, ale kvůli aklimatizaci na nadmořskou výšku se s týmem dopravila do dějiště závodu již ve středu. Bylo tak navíc dost času na poznání a najetí trati závodu. Jak Kuntová o trati před závodem řekla „žádná velká technika, jen pořád nahoru a dolů, a většinou po úzkých pěšinách, kde se nedá moc předjíždět."

Bylo jasné, že hodně důležitý bude start. V sobotu se na něm sešla opravu skvělá „sestava", které jičínská závodnice velice zdatně konkurovala. Hned po startu se Vendula zařadila na třetí místo za největší favoritky závodu, Jolandu Neff ze Švýcarska a Janu Belomonyu z Ukrajiny. Dlouho však tuto pozici neudržela, a následkem malinko „přepáleného" startu se propadla na patnáctou příčku, která byla stále nad všechna očekávání.

Poté však navíc začala velká stíhací jízda, kdy Vendula předjížděla jednu závodnici za druhou. Bohužel několikrát ji zbrzdil pád soupeřek, ale Kuntová je velká bojovnice, a ještě v posledním kole dokázala sjet 40 s náskok soupeřky na desáté příčce. Ve spurtu ji pak nedala nejmenší šanci, a v cíli z tohoto výkonu bylo skvělé umístění v elitní desítce. Jedná se o nejlepší výsledek jičínské bikerky v kariéře, který potvrdil její vzrůstající formu. Dalším velkým letošním závodem bude mistrovství světa v rakouském Seefeldu 7. září 2012, kde se samozřejmě závodnice z Jičína představí.
⋌Miroslav Kunt a Jiří Kapucián