Pořadatelé si pro závodníky připravily opravdu „horský okruh" s velkým převýšením a mnoha technickými úseky ve sjezdech. Počasí minulých dnů udělalo s tratí své, a po nočním lijáku se stala většina sjezdů takřka nesjízdnými. Však i bikeři z kategorie muži elite některé úseky raději běhali, po pádu v jednom z takových úseků odstoupil ze závodu i náš olympionik Jan Škarnitzl.

Co rozhodlo
Již od rána měli příznivci z Jičínska komu fandit, v nejpočetnější kategorii kadetů měli hned tři nováčky v této kategorii. Lukáš Kunt z Jičína měl vlivem zdravotní pauzy na startu nevýhodnou pozici, ale bojovným výkonem se nakonec dostal do spurtu o pozice na konci elitní desítky a vybojoval devátou příčku. Další zástupci, Martin Šubr skončil na 26. místě a Jirka Šorm sedmatřicátý.

Kategorie juniorů jela čtyři kola a také zde brali Jičíňáci 9. příčku zásluhou Víta Řeháka, Václav Vomáčko projel cílem sedmnáctý a hořický Tomáš Kalojíros na 20. místě.
Vendula Kuntová na trati.V kategorii žen jsme měli největší želízko v ohni, 18letou Vendulu Kuntovou. Ta si při premiérové sezoně v této kategorii získala respekt soupeřek, a pravidelně se umísťuje v popředí výsledkových listin.

Hned od startu tato slova potvrzovala i při mistrovském závodě, když se v prvním kole ve vedení závodu střídala s dosavadní suverénkou kategorie, Jitkou Škarnitzlovou. Obě závodnice z kategorie ženy U23 brzy dojely i ženy startující v kategorii ženy elite, které startovaly s náskokem tří minut. V závěru druhého kola Škarnitzlová malinko poodskočila, a nakonec obhájila titul mistryně republiky z loňského roku. Vendula Kuntová měla zpočátku velice dobře našlápnuto svojí soupeřce obhajobu ztížit, v několika technických pasážích se dostala i do vedení. Nachlazení však udělalo své a musela po druhém kole nepatrně zvolnit. I tak ale získávala od diváků pochvalné ovace, když některé technické úseky trati jako jediná žena zdolávala v sedle bicyklu.

Z druhého místa na mistrovství ČR, které je obrovským úspěchem, byla v cíli trochu zklamaná. „Měla jsem na víc a na Jitku jsem si na této trati věřila. Bohužel mě dva dny trápí nachlazení a to se trochu na výkonu projevilo. Dnes byla potvrzena moje nominace na mistrovství světa, na které se pokusím opět dobře připravit." řekla po závodě Vendula. Na třetí závodnici v kategorii najela Vendula více jak tři minuty.⋌Miroslav Kunt a Jiří Kapucián