Oproti loňsku ale nastala jedna velká změna. Na trati nebylo žádné bláto, víkendové vedro tak bylo pro bikery snad ještě těžším soupeřem.

Na programu byly nejprve štafety týmů, následující den pak sprint eliminátor a vše zakončila olympijská disciplína cross country. Jako jedna z mála závodníků se ve všech třech disciplínách postavila na start jičínská bikerka Vendula Kuntová, hájící barvy kolínské stáje REMERX MERIDA TEAM KOLÍN. A nutno dodat, že si počínala výborně. Ve štafetách se druhým nejrychlejším časem kategorie žen podílela na bronzovém stupínku kolínské štafety.
Na řadu pak přišel sprint eliminátor, závod na krátkém okruhu, kdy proti sobě stojí vždy čtyři soupeři.

Vendule Kuntové se po vítězném semifinále povedlo dobře odstartovat, celý závod si kontrolovala. O první místo ale po kolizi v poslední zatáčce bohužel přišla a skončila druhá. „Na jednu stranu jsem ráda, stříbro je fajn, ale věřila jsem si na zlato. Bára (později vítězná Barbora Machulková) do mě v poslední zatáčce najela a z následného pádu se dříve vzpamatovala a už se to nedalo dojet. Tak to snad zítra zkompletuji," sdělila Vendula v cíli sprintů. Následující den se rozdávaly medaile v královské disciplíně XCO, na startu nechyběl třeba olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

V kategorii ženy U – 23 jsme opět měli želízko v ohni v podobě Venduly Kuntové. A již od startu si počínala skvěle, hlídala si asi největší favoritku Barboru Machulkovou. V jedné z technických pasáží dojela vedoucí dvojice závodnici z kategorie ženy elite, které startovaly o minutu dříve. Zatímco Machulková zcela bez problémů předjela, Vendule se předjížděná závodnice doslova složila před kolo a Vendula musela ze sedla a ležící závodnici doslova přeběhnout.

Machulková získala drobný náskok, ale ve snaze ho zvětšit, udělala v technické pasáži jezdeckou chybu a doslova zlomila ráfek předního kola. Pro Vendulu se tím pádem stalo největším soupeřem vedro, které skolilo nejednoho závodníka. Jičínská bikerka si však počínala velice zkušeně, postupně zrychlovala své tempo a vyhrála rozdílem třídy o téměř devět minut. „Tak dnes to bylo dost zajímavé. Od začátku jsem si věřila, že to dám, ale v půlce prvního kola přede mnou závodnice spadla, musela jsem kus běžet a Bára mi kousek cukla. Bylo vidět že jede hranu, ale byla jsem v klidu, závod byl dlouhý a já mám silný závěr. Navíc to Bára asi někde přehnala a musela do depa. Jela jsem si pak na jistotu, postupně jsem stupňovala tempo a podařilo se. Jsem moc ráda, bylo vidět že výkonnost jde nahoru. Ve středu jsem tady byla na tréninku a jelo se mi fakt skvěle. Mám kompletní sbírku medailí," řekla v cíli svého třetího víkendového závodu Vendula. ⋌(mk)