V průběhu slavnostního zahájení přivítal předseda oddílu Milan Letošník nejenom všechny závodníky a činovníky soutěže, ale i vzácného hosta v podobě místopředsedy Evropské unie juda Michala Vachuna, dále předsedu ČSJu Jiřího Dolejše a čestného předsedu ČSJu Josefa Letošníka. Místopředseda EUJ ocenil dlouholeté zásluhy Josefa Letošníka stříbrnou plaketou Evropské unie juda jako projevem úcty a uznání za jeho přínos sportu a stručně přítomným přiblížil jeho celoživotní působení v judistickém dění od jeho trenérské praxe, činnosti předsedy oddílu až do funkce předsedy Českého svazu juda.

Z domácích judistů se nejvíce dařilo Tadeáši Čeřovskému v kategorii do 66 kg a Petru Matějkovi v kategorii do 90 kg, kteří v průběhu bojů nepoznali hořkost porážky a zaslouženě ve svých kategoriích zvítězili. Petr Matějka získal i Pohár Radka Kyziváta, bývalého vynikajícího jičínského judisty.

Krůček od zlata byl i Jakub Krejčík, který v se však ve finálovém utkání v kategorii nad 100 kg dopustil chyby,  svému slovenskému soupeři podlehl a získal stříbro.   (ml)

Michal Vachun (vlevo) a Josef Letošník.Zdroj: Petr Koška

Vítězové VC města Jičína 2019:
- do 60 kg  Dawid Hypta (Gwardia Wroclav)
- do 66 kg Tadeáš Čeřovský (SKP Judo Jičín)
- do 73 kg Eduard Zděnovec (USK Praha)
- do 81 kg Václav Sedmidubský (USK Praha)
- do 90 kg Petr Matějka (SKP Judo Jičín)
- nad 90 kg  Fero Drgoň (Slavia Trnava)

Ilustrační foto.
Parádní podívaná! Autokrosaři jeli o body ve Štikovské rokli