Přejímkami prošlo celkem sto jedenáct závodníků devíti divizí. Ze známých jmen se z původně přihlášených omluvil Petr Bartoš, který neměl k dispozici připravený závodní speciál.

Již v sobotu se při tréninkových jízdách a prvních rozjížďkách odehrálo několik dramatických situací, z nichž nejhůře vyšel jičínský Jakub Novotný, který musel být převezen na pozorování do nemocnice.

Velké souboje se odehrály především v obou kategoriích „plechovek", tedy Touring Autocross 1600, Touring Autocros, Kartcross a Super Buggy. Tady si soupeři nic nedarovali, což ovšem někdy končilo kolizemi a zastavením jízdy. Mezi největší překvapení patřily výkony Marka Joury v TAXech, ale také nestárnoucího jedenasedmdesátiletého Jaroslava Hoška v Super Buggy, který dokonce suverénně vyhrál třetí rozjížďku. Krásným momentem bylo předjetí Joury Alešem Fučíkem „na brzdy" při druhé rozjížďce.

Finálové jízdy většinou vyhrávali favorité. Asi největším smolařem víkendu byli „zadokolkaři" divize TAX 1600. Petr Šimurda „balil" již v sobotu a Zdeněk Antony s rapidem po skvělých startech odstupoval většinou s poškozeným kolem. Smůlu měli také v posledním roce suverén Petr Nikodém (Buggy 1600), který se po drobné kolizi přetočil a dokončil závod na sedmém místě a také domácí matador Václav Fejfar. Ten dostal ránu po startu semifinále od jednoho ze soupeřů a po odhození na další vůz došlo k destrukci brzdy a vypadnutí brzdiče. Přesto ještě stačil v semifinále dojet druhý. „To, co dokázal Vašek bez funkčních brzd, je neuvěřitelné. Naprosto se mnou držel krok a v cíli byl těsně za mnou," dodal kolega Aleš Fučík. Fejfar pro hodně poničený brzdový systém do finále nenastoupil.

Celkem čtrnáct jezdců si vybojovalo místo ve finále v kartcrossu, kde vyhrál Kuneš před Rakovcem a Rezkem. Závody zakončilo finále divize Super buggy, kde byl suverénem Jakub Kubíček, který vyhrál před Smržem a loňským mistrem Vaculíkem. Velmi dobře jel Jaroslav Hošek, bojoval o „bednu", ale po defektu dojel nakonec pátý.

Vítězové novopackého závodu MM ČR: RB125: Lukáš Svoboda. RB250: Libor Teješ. Kartcross: Jan Kuneš. TAX 1600: Josef Kořínek. D5: František Kostroun. TAX: Aleš Fučík. Junior Buggy: Martin Kadlečík. Buggy 1600: Marek Sekanina. Super Buggy: Jakub Kubíček.     Pavel Vydra