Druhým závodem bude pokračovat Autoklub Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu o víkendu 7. – 8. května v legendární Štikovské rokli. Pořadatelé z Autoklubu Nová Paka připravili závody na mírně upravené trati, a tak není divu, že až na výjimky se zde představí také reprezentanti České republiky ve všech divizích.

Ti se budou chtít důkladně připravit na červencové závody ME . Pár dní před závody organizátoři registrují sto osmnáct jezdců z osmi zemí Evropy.

Ve startovní listině se objevuje několik zajímavých jmen. Vedle stálic – Fejfara, Hoška, Kubíčka, Sekaniny, Nosálka, Fučíka, Nikodéma, Smrže, Štětiny a dalších se po několikaleté odmlce (nepočítáme-li výjimečné starty) představí jeden z nejúspěšnějších českých autokrosařů Petr Bartoš. Své štěstí okusí také v autokrosu poprvé dlouholetý rallykrosový reprezentant Pavel Koutný, a to hned v královské kategorii Super Buggy. Nejvíce jezdců je přihlášeno v kategorii Kartcross – celkem šestadvacet.

Už v pátek mají účastníci možnost „projít" administrativními přejímkami, v sobotním ránu pak od sedmi do deseti přistaví své závodní speciály k přejímce technické. A od čtvrt na jedenáct se již bude naplno závodit. Nejprve v měřených trénincích, které určí postavení do jednotlivých rozjížděk.

Ty začnou v sobotu od čtvrt na čtyři odpoledne. Druhé a třetí jízdy jsou na programu v neděli, kdy závodní program začíná v půl deváté. Nejúspěšnější jezdci postoupí do semifinálových jízd, z nichž vzejdou účastníci jednotlivých finále.

Hlavní lákadla závodů

Domácí fanoušci budou zvědavi především na výkony Václava Fejfara, Lukáše Musila, Kristýnky Svobodové, Vojtěcha Plecháče, Lubora Zívra, Filipa Hartmana nebo Jakuba Novotného. Jeden okruh ve Štikovské rokli měří 930 metrů, maximální šíře trati je 18 a minimální 10 metrů. Převýšení činí třicet sedm metrů.

Rozjížďky se jedou na pět, semifinále na šest a finále na sedm kol. Předpověď počasí na víkend je příznivá, a tak vás na slunečný závod zve ředitelství z Autoklubu Nová Paka.

(pv)