Po sérii domácích úspěchů přišla porážka. Házenkáři jičínského Ronalu podlehli v devátém extraligovém kole silným Lovosicím a opustili přední pozice tabulky. Nyní Jičínští touží získat ztracené body zpět. Možnost k tomu mají již dnes, kdy se představí na palubovce desátého Frýdku-Místku. „Po ztrátě bodů doma s Lovosicemi bychom samozřejmě rádi přivezli z Frýdku body. Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř se posledními výsledky zvedl, v kádru má střelce Vojtu Petrovského. Co jsem si zjišťoval výsledky s tímto soupeřem, tak se Jičínu v poslední době ve Frýdku nedařilo. Rád bych, abychom tu sérii tentokrát zlomili,“ sdělil své postřehy trenér Jičína Per Mašát.

Jak bude těžké zapomenout na ne úplně vydařený zápas s Lovosicemi?
Doufám, že už jsme na to zapomněli a z chyb se poučili. Ten zápas byl hodně ovlivněný začátkem, neproměnili jsme jasné šance a znervóznili, což se nám stalo poprvé v sezoně. Věřím, že se k tomu postavíme dobře. Bude záležet, jak budeme ve Frýdku bránit. Může se ukázat síla týmu, jestli dokážeme odpovědět na minulou porážku.

Jaký je stav hráčského kádru?
V týmu máme pár otazníků, jsou tam nějaké šrámy, podzimní viróza, takže uvidíme, jak to bude nakonec vypadat. Věřím ale, že síly zmobilizujeme, abychom odehráli dobrou partii.

Frýdek-Místek – Jičín

Extraliga mužů, 10. kolo – Sobota 25. listopadu, 18.00