Jako každoročně zajistili pořadatelé kvalitní zahraniční účast, když na startu byli judisté Dukly Banské Bystrice, Slávie Trnava, velice kvalitního celku AZS Opole a poprvé v historii se na startu objevili zástupci Ázerbájdžánu a Indie. Z ČR nestartovali jen absolutní špičky, kteří se ještě pokoušejí probojovat (Jaromír Ježek úspěšně) na OH. Celkem nastoupilo 65 judistů a většina duelů byla velice kvalitní.

Výsledky: 66 kg: 1. Binhak – Liberec, 2. Černý – Nový Bydžov, 3. Skocz – Opole a Akshay – Indie, 73 kg: 1. Kuganda – Opole, 2. Škarvada – Kolín, 3. Jirouš – Litoměřice a Stolarek – Opole, 81 kg: 1. Vaníček Michal – Jičín, 2. Moravik – Sokol Hradec Králové, 3. Štrait – Sokol Hradec Králové a Zahradníček Jakub – Brno, 90 kg: 1. Sczepaniak – Opole, 2. Zahradníček Tomáš – Brno, 3. Macháček – Sokol Hradec Králové a Petrášek – Plzeň, 100 kg: 1 Tworzydlo – Opole, 2. Drahoš – Prachatice, 3. Knotek – Jičín, nad 100 kg: 1. Steklý – Chlumec n/C, 2. Hlobej – Dukla, 3. Vlastník – Pardubice.

Kromě medailistů Vaníčka, který prošel celou soutěží velmi jistě, když až na finále vítězil vždy před časovým limitem a Knotka, který již do posledního zápasu kvůli zdravotnímu stavu nenastoupil, se na sedmém místě do 73 kg umístil Zachoval, na devátém Matějka, který také ze soutěže odstoupil. Je potěšitelné, že v dobré formě se představili i Binhak a Steklý, kteří startují za Jičín v první lize. Michal Vaníček obhájil loňské vítězství, avšak ve vyšší váze, která mu velmi vyhovuje. V hodnocení Českého poháru udržel první místo a ještě zvýšil náskok před ostatními závodníky.

Na startu bylo 20 klubů, prvenství zaslouženě patří polskému AZS Opole, druhý byl domácí klub SKP JUDO Jičín, 3. místo získal Judoclub Liberec.

Devětačtyřicátý ročník se vydařil. Účast závodníků a úroveň bojů byla velmi dobrá, domácí obstáli a pořadatelé se opět předvedli ve velmi dobrém světle. Ke zdaru celé soutěže významně přispěla i dotace ze sportovního grantu města Jičín. Příští akcí bude turnaj první ligy, který proběhne v Jičíně 4. června a domácí budou chtít potvrdit první místo v základní části.   (jl)