Atmosféra tohoto závodu bývá naplněna úsměvy, radostí a sportovním duchem. Běžci, od těch rekreačních až po zkušené atlety, se sejdou na startovní čáře s jediným cílem – užít si běh a sdílet vášeň pro pohyb se svými blízkými. Nadšenci ze všech koutů České republiky se již počtvrté sjedou do centra závodu, kempu Stříbrný rybník, aby se vydali na krásné trasy o délce pět a jedenáct kilometrů.

ČEZ SkiTour 2024 - Orlický maraton.
Biatlonista Moravec či kanoista Fuksa. Jubilejní Orlický maraton přilákal hvězdy

Nejrychlejší čas na delší distanci drží Jan Vetchý (2022) s časem 36:26 min. Mezi ženami dosáhla nejlepšího času Adéla Stránská (2022) 40:06 min. Pro každého účastníka je v cíli připravena originální a tematická medaile a také bohaté občerstvení. Samostatnou kategorii tvoří soutěž partnerských dvojic o nejlepší součet časů.

Valentýnský běh 2023 v Hradci Králové.Valentýnský běh 2023 v Hradci Králové.Zdroj: David Antoš

Online registrace běží až do čtvrtečních 20 hodin na webu pořadatele (www.sportvisio.cz). Pro nerozhodné zájemce je možné také využít registraci na místě. Valentýnský běh dokazuje, že sport může být spojovacím prvkem pro lidi různých věkových kategorií a zároveň připomíná, že i ve světě běhu má místo láska a přátelství. I proto vzniklo motto: „Společně na startu, společně v cíli.“

Z tiskové zprávy