Ideální povětrnostní podmínky společně s přívětivým profilem připravily pro všechny účastníky příjemný běžecký zážitek i velice rychlé časy na obou distancích. Na start se postavily i známé osobnosti ze světa atletiky v čele s bronzovou medailistkou z ME 2018 v maratonu Evou Vrabcovou Nývltovou. Zároveň se nově v hradeckých lesích mohli poprvé proběhnout i běžci se svými čtyřnohými parťáky v rámci závodu canicross.

ÚČAST
dospělí 383
canicross 104

Valentýnský běh 2024 přilákal běžce ze všech dospělých věkových kategorií, kteří se sešli v kempu Stříbrný rybník, aby oslavili lásku ke sportu a běhání. „Byl to úžasný zážitek! Atmosféra byla fantastická a trasa byla dobře připravená. Těším se na další ročník,“ bylo často slyšet z řad přímých účastníků.

V rychlém závodě na trase pět kilometrů prolétl nejrychleji cílem běžec týmu Victory Gym Vrchlabí Jan Janata v ustanovujícím traťovém rekordu protisměrné varianty tradiční trasy (čas 0:18:39). Nejrychlejší ženou na stejné vzdálenosti byla Eva Vrabcová Nývltová v čase 0:19:29.

V závodě na jedenáct kilometrů dominoval běžec TJ Sokol Mělník Lukáš Kozlík časem 0:37:03., mezi ženami byla nejrychlejší bývalá elitní lyžařka a nyní skvělá cyklistka Tereza Tvarůžková (čas 0:44:38).

Valentýnský běh 2024 v Hradci Králové.Valentýnský běh 2024 v Hradci Králové.Zdroj: Sportvisio

Na trati canicrossu, která byla stejná jako kratší běžecká distance, zvítězil Radek Bekr s Tokem hájící barvy týmu Běhejsepsem (čas 0:17:10). Z reakcí běžců v cíli bylo patrné, že se jim závod líbil a většina ocenila krásné tratě v hradeckých rovinatých lesích i precizní organizaci pořadatelského týmu Sportvisio.

Valentýnský běh 2023 v Hradci Králové.
Závod nejen pro zamilované: Hradec tuto sobotu hostí čtvrtý Valentýnský běh

Velkou premiéru si v hradeckých lesích odbyl právě Valentýnský Canicross, který se stal více než důstojným předskokanem hlavního běžeckého programu. Výkony i atmosféra byly dokonalé díky bezchybné organizaci a disciplíně všech účastníků.

Další zastávkou bude 24. března 2024 závod Křížová desítka v Hradci Králové. Poběží se již 12. ročník. Registrace jsou možné na www.sportvisio.cz

Z tiskové zprávy