Trať závodu měřila 7,4 km, měla převýšení 283 metrů a vedla po dobré asfaltové silnici II.tř. z Náchoda přes Lipí, Jizbici až k Masarykově chatě na Dobroušově.

Nejúspěšnější byl František Vagenknecht, který opět potvrdil svoji letošní prioritu v hlavní kategorii mužů, když s přehledem zvítězil a téměř o půl minuty nechal za sebou druhého v cíli Pavla Dvořáka z Biatlonu Prostějov. Vítězstvím si packý vytrvalec zvýšil propastný bodový rozdíl v Českém poháru běhů do vrchu.

Dvě druhá místa vybojovali František Buřil a Jana Mikešová. Packá atletka stále drží vedoucí pozici v Poháru, i když se k ní svým vítězstvím v běhu na Dobroušov přiblížila Jana Solánská o čtyři body. František Buřil figuruje v Poháru na druhém místě. Čtvrtý do skupiny, Martin Pešta z Bakako Nová Paka, skončil v běhu na Dobroušov na třináctém místě.

Výsledky: Muži 20 – 39 let: 1. František Vagenknecht (Aster Team Jičín) 26:59, 2. Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) 27:23, 3. Jan Hostička (Příbram) 27:43,… 13. Martin Pešta (Bakako Nová Paka) 35:41, muži 50 – 59 let: 1. Bořek Jančík (Svartes Hořice) 28:01, 2. František Buřil (Vidochov) 30:05, 3. Vladimír Vacarda (Eleven Run Team) 31:18, ženy 20 – 34 let: 1. Jana Solánská (Maraton Stav Úpice) 34:27, 2. Jana Mikešová (Sokol Nová Paka) 34:36, 3. Pavla Myslivcová (Slavia OB Hradec Králové) 34:48.

Průběžné výsledky Českého poháru běhů do vrchu: Muži 20 – 39 let: 1. Frantšek Vagenknecht (Aster Team Jičín) 722, 2. Martin Turek (Žákisova škola běhu) 275, 3. Pavel Dvořák (Biatlon Postějov) 253, muži 50-59 let: 1. Vladimír Vacarda (Eleven Run Team) 595, 2. František Buřil (Vidochov) 556, 3. Bořek Jančík (Svartes Hořice) 455, kategorie ženy 20 – 34 let: 1. Jana Mikešová (Sokol Nová Paka) 522, 2. Jana Solánská (Maraton Stav Úpice) 496, 3. Tereza Rudolfová (Lawi Team) 244.    (po, re)