„Na naší fábii makáme už od podzimu, ale navíc připravujeme komponenty a další vylepšení na závodních speciálech hned několika jezdců. A jsou to nejen „plechovky", ale i buginy. Je to hodně zajímavá práce, protože se zároveň jedná o vývoj, novinky. Takže se rozhodně nenudíme a spíš máme starost, abychom vše stihli do začátku sezóny," líčí situaci na dílnách Václav Fejfar.


A podle prohlídky garáží se jedná o velice zajímavá auta.
„Dnes už několikaletá spolupráce s Michelle Ottobonim samozřejmě pokračuje a naše bývalá Škoda Fabia je dnes asi na nejvyšší možné úrovni. Vedle našeho vozu spolupracujeme na stavbě prakticky identického vozu Aleše Fučíka, který letos přestoupil ze „šestnáctistovek" do kategorie Touring Autocross a pojede i mistrovství Evropy. Máme tu i jednu italskou fiestu a pro mě osobně je velkým přínosem pomoc při stavbě závodního speciálu talentovaného Filipa Hartmana. S vylepšením pomáhá náš tým i jednomu z dlouholetých českých účastníků kategorie Superbuggy."

Ty sám jsi se koncem ledna zúčastnil slavnostního dekorování nejlepších autokrosařů a rallykrosařů.
„Letos to bylo ve Vídni, ale díky naší zaneprázdněnosti jsem neměl možnost si rakouskou metropoli ani prohlédnout. Přijeli jsme až na samotné vyhlašování. Kromě ocenění jsme se dozvěděli i některé novinky pro letošní sezonu. Mění se například systém bodování. Kromě finálových bodů budeme získávat body i po třech odjetých rozjížďkách."

Zažil jsi však i jedno příjemné setkání se světovou sportovní hvězdou.
„Stejně jako vloni se u nás zastavil a pohovořil bývalý špičkový jezdec rally a v současnosti rallykrosu Peter Solberg. Bylo to velice milé, zvláště když okamžitě reagoval, že jezdíme se Škodou a ukázal palec nahoru. Kéž by si toho všimli i ve „škodovce".
Václav Fejfar se v letošní sezoně zúčastní všech osmi závodů v rámci mistrovství Evropy (letos se nejede Bauska) a několika vybraných závodů mistrovství České republiky.

V úvahu připadá samozřejmě Nová Paka, dále Dolní Bousov a zřejmě Poříčí nad Sázavou. Domácí trať ve Štikovské rokli prošla na podzim a zpočátku letošního roku výraznou proměnou, o níž Vás budeme informovat v samostatném příspěvku.   Pavel Vydra